Podnikatel z Vrchlabí vyjednává se zástupci města o finálních podmínkách vstupu do klubu. Ve hře je smlouva na patnáct let. Za tu dobu by měl nový spolumajitel do klubu dostat 250 milionů korun v rámci reklamního plnění.

Ve sportovním prostředí není žádným nováčkem. Dědek se angažoval v hokeji ve svém Vrchlabí, dříve podporoval i extraligové kluby jako právě Pardubice. „Podporuji sport už nějakých dvacet let, dal jsem do něj obrovské peníze,“ uvedl.

Jeho vášní je zároveň i golf. Do Česka přivedl prostřednictvím své promotérské firmy slavnou golfovou tour, pořádá největší turnaj u nás D+D Real Czech Masters. Ale zpět k Dynamu. „Na ledě to byla bída. A já jsem se ptal: Jak je to možné? My jsme poslední a stále na hokej chodí osm tisíc lidí? Bylo mi to trochu líto,“ popisoval moment, kdy se začal intenzivně zajímat o vstup do klubu.

Od roku 2017, kdy pardubická radnice převzala majoritní podíl od Romana Šmidberského, hrálo Dynamo dvakrát baráž a v posledním ročníku až do posledního kola bojovalo o záchranu. Konec sezony už intenzivně prožíval Dědek, který finančně podpořil i příchod útočníka Michala Vondrky z Mladé Boleslavi.

„Pokud má Dynamo fungovat dlouhodobě, tak ho nemůže řídit radnice,“ prohlásil taky Dědek. I když se proces výběru nového akcionáře táhl, na konci dubna získal na zastupitelstvu exkluzivitu pro vyjednávání s městem. Dočká se pod jeho vedením pardubický hokej lepší éry?