Rusové se dostali do vedení v polovině první třetiny, kdy střelou zápěstím prostřelil českého brankáře Guščin. Tentýž hráč se prosadil i zkraje druhého dějství, když ve 28. minutě vybídl ke skórování spoluhráče Ponomareva, vedlo Rusko nad Českou republikou již 3:0. Čeští mladíci ale dokázali zabrat. Nejprve po pěkné samostatné akci snížil Binias a ve 35. minutě upravil na rozdíl jediné branky Chlubna, který využil přesilovou hru.

Rusku ovšem vyšel daleko lépe vstup do třetí třetiny a po dalších dvou trefách Gluščina odskočilo na 5:2. Češi vykřesali naději čtyři minuty před koncem, kdy Sedláček ranou o břevno využil přesilovku. Poslední slovo měli ale ruští hokejisté, kteří se také dočkali využité přesilovky. V čase 58:14 v početní výhodě upravil na konečných 6:3 Ponomarev.

„Osobně si myslím, že je vidět na naší hře určitý progres. Ve středečním zápase v Chrudimi jsme působili zakřiknutě. To se zlepšilo. V zápase v Čáslavi jsme byli daleko zdatnější, organizovanější v obraně i v napadání. I střelecky to bylo vyrovnané utkání. Trochu se trápíme v koncovce, ale také v koncentraci, kdy na chvíli vypadneme z toho, co chceme hrát a soupeř nás za to nekompromisně trestá," uvedl po zápase trenér české reprezentace U16 Karel Beran.

České reprezentaci dělaly problémy rychlé ruské brejky. „Takový je moderní trend. Rychle se otáčí hra a i my se o to snažíme také. Někdy se to daří, někdy ne. Samozřejmě si to ukazujeme, ale je jasné, že když si takového soupeře, jakým je Rusko, necháme rozjet na souboj jeden na jednoho, tak je to těžké," konstatoval kouč Beran.

Češi se dvakrát prosadili v početní výhodě. „Přesilovky v dnešním hokeji často rozhodují. Ve středu jsme hráli jednu přesilovku a nezvládli jsme ji. Tentokrát jsme tuto herní situaci využili. Nacvičujeme je, je to o určité herní pohodě a jsme rádi, že jsme v nich dva góly dali," těšilo českého trenéra, který dodal: „Musíme ale přidat branky ve hře pět na pět, ale hlavně neinkasovat. To je asi alfa a omega celého zápasu."

Česká republika U16 - Rusko U16 3:6

Branky a nahrávky: 28. Binias (Vacík), 35. Chlubna (Krutil), 57. Sedláček (Chlubna) - 11. Guščin (Ponomarev, Pašin), 25. Guščin (Ponomarev), 28. Ponomarev (Guščin), 44. Guščin (Ponomarev), 48. Guščin (Ponomarev, Pašin), 59. Ponomarev (Steklov, Vasčilin). Třetiny: 0:1, 2:2, 1:3. Diváků: 862.

Česko: Lekeš (Malík) - Kremláček, Vacík, Sedláček, Baláž, Talafa - Handl, Chlubna, Cikhart, Novák, Konečný, Myšák, Matěj, Geidl, Malát, Binias, Gut, Luža. Trenér Karel Beran.

Rusko: Askarov (Šarabarin) - Pustovalov, Vasčilin, Steklov, Šigajev, Kondratěnko, Kuzmin, Muchamadullin - Guščin, I. Didkovskij, Šujdin, Ponomarev, Burujanov, Tjutnej, Rychkov, A. Didkovskij, Kontantinov, Chusnutdinov, Zlodějev, Prokopenko, Pašin. Trenér Sergej Golubovič.