Osmadvacetiletý Hrubec chytal za národní mužstvo naposledy právě v duelu se sbornou, a to na konci května v bitvě o bronz na světovém šampionátu v Bratislavě. Rusko tehdy zvítězilo 3:2 po samostatných nájezdech. Od této sezony vyměnil Hrubec barvy Třince za dres čínského Kunlunu a vydal se na první zahraniční angažmá do Kontinentální ligy.

Jak již dříve trenéři v čele s Milošem Říhou avizovali, kapitánem bude opora extraligového Brna Zaťovič. 'Céčko' převzal po Milanu Gulašovi, který podle dohody absolvoval jen úvodní domácí zápas v Plzni.

Doma budou Rusové silní

Češi sice ve čtvrtek proti Finům promarnili vedení 3:1, které drželi ještě na začátku 52. minuty, ale Lukáš Sedlák pak druhým gólem večera rozhodl o zisku druhého bodu. Rusové naopak na úvod domácího podniku, pro který sestavili velmi silný tým, selhali.

"Budou doma velice silní. Viděli jsme ten jejich minulý zápas, kde podali přes prohru dobrý výkon, Švédy jasně přestříleli a hráli hodně důrazně. Měli tam i hodně přesilovek, jejich první lajna je velmi silná," varoval Říhův asistent Robert Reichel.

"Musíme se připravit na nástup domácího týmu, rychle otáčet hru do opěrných bodů a vycházet z toho ven. Bude to určitě jiný zápas než na Karjale," dodal Reichel.

Loni Rusové rozstříleli na domácím turnaji český tým 7:2. Následně vyhráli i na dalších dvou turnajích EHT i oba vzájemné souboje během mistrovství světa v Bratislavě, a to 3:0 a 3:2 po samostatných nájezdech. Díky druhém těsnému vítězství také na úkor českého výběru slavili zisk bronzových medailí.

Sestava ČR: Hrubec - Šustr, Jeřábek, Mozík, Krejčík, Vitásek, Klok, Pyrochta, Moravčík - Tomášek, Filippi, Zaťovič - Jaškin, Sedlák, Nestrašil - R. Pavlík, Horák, Lenc - Sekáč, R. Zohorna, H. Zohorna.