Výběr kouče Kariho Jalonena přišel už v 6. minutě o zraněného brankáře Šimona Hrubce. Gólman Marek Langhamer pak inkasoval do poloviny utkání třikrát. Překonali jej ještě v první třetině Jesper Olofsson a ve druhé části Emil Heineman a obránce Oscar Fantenberg. Výsledek dovršil 142 sekund před koncem při power play do prázdné branky Heineman.

Hokejová exhibice legenda Kladna
Jágr si užíval hvězdy na kladenském ledě. Za dva roky jich slíbil ještě víc

Do první šance se dostal v 5. minutě Tomášek, ale Högberga z levého kruhu neprostřelil. V čase 5:13 musel odstoupit ze hry Hrubec, který levým betonem vykopl Fantenbergovu střelu a při zákroku se zranil. Nahradil jej Langhamer. Švédové odolali při závaru Černochovy formace, potom prověřil Högberga opět Tomášek.

Nepomohly ani přesilovky

V 15. minutě se radovali z vedení Švédové. Po sedmi sekundách Košťálkova trestu nabil Tömmernes na pravý kruh Olofssonovi, který trefil odkrytou část branky. V další šanci Seveřanů nedotáhl průnik Wallmark a přihrál do horší pozice Bristedtovi. Na druhé straně minul z dorážky Fridrich.

V úvodu druhé části musel krýt švédský gólman další střelu aktivního Tomáška a zahrozil i Radil. V 25. minutě Smejkal prostřelil Högberga mezi betony, ale ten ještě stačil puk vytěsnit tak, že skončil těsně vedle pravé tyče. Vzápětí po české kombinaci hledal Beránek místo střely ještě Voženílka, který se nedostal k zakončení.

V čase 26:41 se dočkali další branky Švédové. Fantenbergova střela prošla za záda Langhamra přes clonu Zábranského a Heinemana, jemuž byl gól připsán. Odpovědět se snažil hned Zohorna, ale za 169 sekund vedl výběr Tří korunek už o tři góly po Fantenbergově střele z levého kruhu. Jalonenův tým se dočkal branky ani při Rasmussenově vyloučení.

Utkání Švýcarsko - ČR na Švýcarských hokejových hrách ve Fribourgu,
Čeští hokejisté porazili i Švýcary, proti Švédsku budou bojovat o prvenství

V závěrečném dějství se Češi snažili vrátit do hry. Ve 44. minutě už se radovali, ale předčasně. Po chybě Seveřanů v rozehrávce po kombinaci s Tomáškem a Špačkem překonal Högberga Najman, ale puk zůstal ležet na brankové čáře a pak ho odvrátil vleže rukou Nygren. Sudí Lemelin s Tscherrigem si u videa ověřili, že se o gól nejednalo.

Vzápětí se Češi ubránili při vyloučení Zábranského. Högbergovu branku ale dobývali marně. Nepomohly jim k tomu ani dvě přesilovky při trestech Olofssona a De la Roseho. Neuspěl ani z dorážky při power play Smejkal. Švédové naopak skórovali díky Heinemanovi do prázdné branky. Češi s nimi prohráli ve vzájemných soubojích potřetí za sebou.