Liberec dokázal dvakrát dotáhnout náskok Chomutova. Na trefu Bretta Palina odpověděl Lukáš Vantuch a na gól Lukáše Pulpána na konci druhé třetiny Martin Čakajík. Ve 46. minutě ale rozhodl Tomáš Káňa.

"Podali jsme velice špatný, až trapný výkon. Po čtyřech výhrách v řadě jsme si mysleli, že to půjde samo. Náš přístup k utkání byl špatný a laxní, hráči si dělali, co chtěli a nedohrávali jsme osobní souboje. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě," řekl trenér Liberce Pavel Hynek. "Třetí třetina byla o jedné chybě a jsme rádi, že jsme ji neudělali my," podotkl asistent kouče Chomutova Zdeněk Skořepa.

Mladá Boleslav na pátý pokus poprvé bodovala venku. Bruslařský klub vedl díky Lukáši Pabiškovi, ve 13. minutě sice vyrovnal Milan Ministr, ale ještě v úvodním dějství vrátil Středočechům vedení Roman Němeček. Ve 45. minutě pojistil výhru Jaroslav Kasík.

"Máme cenné body zvenku, v boji o extraligu stále žijeme," podotkl asistent trenéra Mladé Boleslavi Jan Vidner. "Je škoda, že jsme prohráli. Měli jsme hodně šancí, ale byli jsme nedůrazní. V závěru už to byla křeč a nešlo to. Soupeř šance proměnil a my ne," doplnil asistent kouče Olomouce Jan Tomajko.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Ministr (Bartoň, Ondrušek) - 5. L. Pabiška (D. Výborný, Nouza), 18. Němeček (D. Výborný), 45. Kasík (D. Vrbata). Rozhodčí: Husička, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:11, navíc Hampl (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2348.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Vantuch (Bortňák), 39. Čakajík (T. Pospíšil, Nedvěd) - 1. Palin (T. Káňa, Kraft), 15. Pulpán (Kubinčák), 46. T. Káňa (Šagát). Rozhodčí: Mikula, Hodek - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 9:4, navíc Čutta, Duda (oba Liberec) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4778.

1.    Piráti Chomutov    8    4    1    2    1    18:16    16
2.    Bílí Tygři Liberec    8    5    0    0    3    24:16    15
3.    BK Mladá Boleslav    8    3    1    0    4    21:21    11
4.    HC Olomouc    8    1    1    1    5    12:22    6

Další program:
Pátek 12. dubna:
17:30 Piráti Chomutov - HC Olomouc (vzájemné zápasy: 1:2 po sam. nájezdech, 3:2 v prodl.), BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec (7:3, 1:4).