Jenže teď, páni režiséři, vážení spisovatelé, zbystřete. Svou životní story dál prožívá hokejový útočník Zdeněk Okál. Synovec prvního zlínského kapitána mistrů extraligy z roku 2004 Miroslava Okála. Syn někdejšího útočníka a vicemistra extraligy z roku 1995 Zdeňka Okála.

Dvakrát se neprobojoval do sestavy zlínského áčka a musel se pakovat do první ligy. V létě 2012 dokonce přemýšlel, zda neukončit kariéru. Nezabalil to. „Je pěkné, že mi tady dali šanci a mohl jsem ukázat, že něco umím. Za to jsem samozřejmě vděčný," vzkázal včera Okál. „Mohl jsem být někde v nějakém obchodě a prodávat. Teď jsem dostal novou šanci, kterou, doufám, využívám naplno," věří zlínský forvard.

Stačily mu dva roky, aby se zlatou a stříbrnou medailí na krku napodobil svého strýce i otce. „Má krev Okálů. Je zarputilý, je výborný bruslař a bojovník, stejně jako oni," vykládal kdysi kapitán Ondřej Veselý.

Čtěte také: Honejsek v upřímné zpovědi: Už jsem se cítil jako hráč Detroitu

Přesun do Havířova? Facka

Jenže oceněný Nováček extraligy z roku 2013 vloni zase ztratil místo v sestavě. Byl to on, kdo odnesl loňské podzimní trápení a musel odejít do prvoligového Havířova. „To byla facka, abych zase na sobě začal makat a dostal se zpět, tam kde mám a chci být. Ještě mám hodně práce," ví Okál, který byl v úterý po vítězné trefě na ledě Mladé Boleslavi za hrdinu.

„Chci pomoct týmu. Důležité je, abychom sbírali body. Teď nejde vůbec o mě," má jasno Okál, jenž se po fyzické stránce cítil dobře. „Akorát ve třetí třetině mi docházel dech. Ale gól na 2:2 mi zase dodal síly. V prodloužení jsem byl už plný energie. Trenér se mě ptal, jestli mám sílu, abych hrál. Řekl jsem, že ano," popisoval Okál.

„Pomůže vám to psychicky, nakopne vás to ještě víc. Odedřel to. V některých momentech se měl víc věnovat puku, nikoliv atakovat hráče. Ale asi byl přemotivovaný. Doma ho budeme brzdit, ať se mu něco nestane nebo se nevyfauluje. Určitě byl přínosem," pochvaloval si kouč Martin Hamrlík.

Do kin tenhle stále nedokončený příběh podle skutečných událostí ze života profesionálního hokejisty nejde, zatím se, prosím pěkně, spokojte s knižní podobou v dnešním vydání Deníku.

Také čtěte: Jordán mi hodně usnadnil adaptaci, cení si Říčka po reprezentační premiéře