Severočechy tak dělí dvě výhry od premiérového titulu a zvyšuje se jejich naděje, že napotřetí v historii ve finále play off po porážkách v letech 1991 a 1996 už tým uspěje.¨

"Je to super. Vedení 2:0 je parádní, ale celkově to nic neznamená. Máme o něco blíž k poháru, ale ta cesta bude ještě trnitá," upozornil Francouz. "An po tomto zápase nic podcenit nemůžeme. Nikdo z nás to v hlavě nemá. Není to jednoznačné vítězství. Kdybychom je přejeli, je to úplně jiné, takhle ale určitě ne. Nevyplatilo by se nám, kdybychom koukali tak dopředu. Teď musíme koukat jen na ten další zápas u nás doma a ten vyhrát."

Nechce si připouštět, že je Litvínov po dvou výhrách blízko titulu. "Stejně jako jsme vyhráli tady, může Třinec vyhrát u nás. Musíme to hodit za hlavu, přistoupit k tomu na sto procent doma. Doufám, že nás diváci poženou podobně jako tady Třinec. Nás tady taky ale podporovalo hodně litvínovských fanoušků. Doufám, že to doma zvládneme," řekl.

Pobláznění diváci

Litvínov měl do nedělního duelu lepší vstup, získal díky Jakubu Petružálkovi brzy vedení, ale pak byla Verva pod tlakem. "Bylo to náročné. Třinec do toho šel naplno a chvílemi měl drtivý tlak. Zejména v druhé třetině, kdy se pobláznili i diváci," prohlásil čtyřiadvacetiletý gólman. "Nebylo to příjemné, když se na vás valil jeden útok za druhým. Ale mně to trefovalo, měl jsem obrovské štěstí, možná ještě větší než v sobotu, i když jsem myslel, že už to nejde. Byly situace, kdy mě to opravdu jen trefilo."

V závěru druhé třetiny sice vyrovnal Lukáš Galvas, ale Litvínov v závěrečném dějství rozhodl dvěma góly v přesilovkách. "Jsem rád, že jsme se s tím popasovali obětavostí a týmovou dřinou, vytěžili jsme z toho dva góly ve třetí třetině a tím se to zlomilo," řekl.

V 54. minutě už za stavu 3:1 mu v oslabení pomohla tyč po zakončení Martina Adamského. "Samozřejmě jsem se lekl. Byla tam ohromná skrumáž přede mnou, Áda hodil takový padáček, mně to šlo kolem ramene a věděl jsem, že je zle. Slyšel jsem, jak to cinklo, tak jsem se otočil a byl rád," uvedl Francouz, který o chvíli později přece jen inkasoval, když jej překonal Jiří Polanský. "Škoda, že jsme je ještě nechali dotáhnout na jeden gól, trochu se to zdramatizovalo," dodala opora Severočechů.