„Bylo to pro mě velkým překvapením," vykládal Chytil na tiskové konferenci po jeho výběru. „Je to jeden z nejlepších pocitů v mém životě je skvělé být součástí Newyorských jezdců," vykládal v angličtině.

Tomáš Nosek v dresu Detroitu
Nosek jde do Las Vegas. Detroit se přepočítal

Po Romanu Hamrlíkovi, který byl draftován jako číslo 1 v roce 1992 se Chytil stal druhým nejvýše draftovaným hráčem Zlína.

Draft NHL 2017 v Chicagu:1. New Jersey Devils - Nico Hischier (Švýcarsko)
12. Carolina Hurricanes - Martin Nečas (ČR)
21. New York Rangers - Filip Chytil (ČR)

Zlínský talent, který si už v šestnácti jako starší dorostenec odbyl extraligovou premiéru a celkově si v české nejvyšší soutěži připsal deset kanadských bodů za 5 branek a stejný počet asistencí.

„Moji největší silné stránky jsou bruslení, ruce a moje vize," řekl Chytil zámořským novinářům. „Jsem silný v puku."

Nový člen organizace čtyřnásobného vítězě Stanley cupu New York Rangers se přirovnal k hernímu stylu útočníka Montrealu Alexi Galchenyuka, potvrdil i v zámoří, že by rád pokračoval ve Zlíně.

Zdroj: Youtube

„Byla to skvělá zkušenost, když hrála proti starším hráčům a hrála v mužské lize," řekl Chytil. „Myslím, že kvůli mému vývoji bude lepší zůstat v Zlíně další sezonou, pak hraju v USA a Kanadě," prohlásil český mládežnický reprezentant.

„Jeho zkušenosti s takovou ligou jsou prospěšné. Navrhuji mu, aby se stal velkým a rychlým centrem, který využívá svých schopností," vzkázal Gordie Clark, personální ředitel Rangers, jenž prohlásil, že Chytil během sezony vyrostl o dva centimetry.

„A nemyslím, že se zastaví. V příštím roce plánují, aby se stali centrem druhé formace, což jsou pro 18letého chlapce obrovské zkušenosti," pokračoval Clark.

Rastislav Dej.
Letní posila Vítkovic Dej: Potřeboval jsem v kariéře nový impuls