Jeden z nedostatků je zatím efektivita v přesilových hrách. Proti Vítkovicím si Brňané hrou v početní převaze výrazně pomohli, proti Plzni se také prosadili. Ve finálové bitvě s Oceláři zatím mlčí. „Je to o trpělivosti, abychom něco neuspěchali a věřili tomu, co máme nacvičené,“ velí obránce Komety Jakub Krejčík.

Člen první přesilovkové formace se spoluhráči nenašel recept na zarputilé Oceláře v šesti početních převahách. „Jde o detaily v souhře a nahrávkách. Potřebujeme si udělat místo ke střele, aby prošla na bránu. Pracujeme na tom i u videa. Věřím, že příští zápas něco proměníme,“ burcuje šestadvacetiletý bek.

V play-off zatím vypálil na branku 27 ran, nejvíc ze všech zadáků Komety. Gól dosud nedal, ale připsal si šest asistencí. Mimo jiné dvě důležité u nedělních tref Jana Hrušky. „Střely jsou spíš z větší dálky, moc se do střel z mezikruží jako v základní části nedostanu, ale góly naštěstí dávají jiní,“ povídá Krejčík.

V početních převahách Kometa tolikrát nevystřelila i kvůli čtení hry ze strany Třince. Jeho hráči zachytávají křižné přihrávky třeba na forvarda Martina Nečase, jenž čeká na levém kruhu.

„Z tohoto prostoru dal pár gólů a už je vykrytý, soupeř ho vytlačuje. Třinec hraje klasický správně postavený čtverec. Nenechá se moc vytahovat. Mohlo by tam od Komety lítat víc puků, už se potvrdilo, že teče slavily úspěch. Ale těžko říct, jak to mají hráči vymyšlené,“ přemítá legenda Komety Jaromír Meixner.

Ve druhém duelu série se mu výkon obhájce titulu líbil. „Šlo o hru s rozvahou a klidem, hráči si to pohlídali. Ale je jasné, že soupeř bude kousat,“ sděluje.

Brňany opět požene plná hala. Sváže Oceláře atmosféra, nebo vyburcuje k tomu, aby se jim podařilo totéž co Plzni, tedy vyhrát v Brně alespoň jedno utkání? „Venku bývá atmosféra elektrizující. Sice diváci fandí soupeři, ale pomáhá to oběma týmům. Šance si vytváříme, jen nám v posledním utkání chybělo štěstí. Uvidíme v Brně. Víme, že máme medaili, můžeme jen překvapit,“ udržuje třinecký brankář Šimon Hrubec roli outsidera.