Prosazoval se v soubojích jeden na jednoho, střílel, ale žádnou ze šancí neproměnil. Jako v 34. minutě, kdy po Kratěnovo střele se dostal ještě k dorážce, ale Čiliak zázračně zasáhl.

„Nevím, co jsem v tu chvíli mohl udělat líp. Snad to zvednout nahoru. Fakt nevím. Těch šancí jsme měli spoustu, nejen já, ale spadlo nám to tam až v závěru. Čiliak je v laufu, chytá výborně, ale musíme na něj něco vymyslet. Nehráli jsme zase tak špatně, ale někdy je lepší hrát blbě a vyhrát. Na zápasy je to sice 2:0 pro Kometu, ale stejně jako oni vyhráli u nás, tak věřím, že my uspějeme v Brně a v sobotu se bude hrát znovu v Plzni.

HC Škoda Plzeň x Kometa Brno
Kometa slaví v Plzni i podruhé. Vítězství 4:1 ozdobilo snové Nečasovo sólo

Obránce Peter Čerešňák (Plzeň): Byl to zase hodně vyrovnaný zápas, Kometa však dala znovu první gól a pak je už všechno daleko těžší. Stalo se to v sobotu a taky ve druhém utkání. Snad nám alespoň v Brně vyjde, že otevřeme skóre my a oni nás budou muset honit. Martin Nečas? Je to šikovný chlapec, ale takových má Kometa víc. Je třeba si na ně dávat pozor a znepříjemňovat jim hru. Nic nebalíme. Musíme se zlepšit hlavně v přesilovkách a trenéři určitě něco vymyslí. V koncovce by to chtělo se asi víc zklidnit. Šance máme, ale góly nám tam nepadají.

HC Škoda Plzeň x HC Kometa BrnoZdroj: Deník / Říský Milan

Obránce Tomáš Bartejs (Brno): Trefa vždycky potěší, ještě když jsme vyhráli dvojzápas v Plzni, víc jsme si ani nemohli přát. Možná je to trochu i výhoda, že začínáte venku. Před domácími fanoušky můžete být trochu pod tlakem. Zaplaťpánbůh, že nám to takto vychází a snad to bude i pokračovat.

HC Škoda Plzeň x HC Kometa BrnoZdroj: Deník / Říský Milan

Obránce Ondřej Němec (Brno):

Zdá se, že to vypadá jako jednoznačná série, ale na ledě to není zdaleka taková legrace. Plzeň suverén v základní části a vy máte už dvanáct výher v řadě v play-off… Čemu to přičítáte, zkušenost, trpělivost?

Do každého zápasu ať už to bylo loni nebo letos jdeme s pokorou. S tím, že chceme plnit to, co si řekneme. Zatím to stoprocentně vychází a nemáme důvod nic měnit. Nemáme důvod se nechat vyprovokovat jak to zkusily třeba Vítkovice. Jsme dost zkušený tým na to, abychom dokázali plnit to, co nám trenéři řeknou a posouvali se dál a dál.

Hokejisté Komety Brno (v bílém) ovládli první extraligové semifinále s Plzní 3:2.
Kometa urvala jedenácté vítězství v play-off v řadě. I díky mágovi Malletovi

Marek Čiliak…

Možná se trochu vrací to, že loni byl v play-off fantastický. V pravý moment vytáhne klíčový zákrok, který tým hrozně nakopne. Je zase klíčový muž toho týmu. Základní stavební kámen.

Mluvíte o 34. minutě, kdy tam byly tři ekvilibristické zákroky?

My věříme jemu, on věří nám. Když ta chyba nastane, tak je tam. Chytá fantasticky a doufám, že mu to co nejdéle vydrží.

Ten mix týmu – zkušenosti a mladí kluci Hynek Zohorna, Martin Nečas… Zdá se vám, že chtějí Nečase rozhodit?

Je to mix zkušeností a dravého mládí. Kluci vyzrávají zápas od zápasu. Loni to byli mladíci a teď je Neči klíčový muž. Jen ať mu to vydrží. Tým namixoval majitel a mužstvo dělá co má. Jeden zápas někdo vyčnívá, pak zase někdo jiný. Jdeme dál za tím snem.

Je to vedení 2:0 už teď ohromná výhoda?

Pořád jsme v půli cesty. Jak jsem řekl na začátku - pokora, plnění systému. Mohli jsme slavit do půlnoci, jak říká Martin Erat a ode dneška zase jedeme.

HC Škoda Plzeň x HC Kometa Brno
Kometa v play-off neprohrává. Plzeň dřela, ale podruhé padla