Brňané sehráli v Malmö poslední duel skupiny B Ligy mistrů, ale opora Komety do Švédska neodcestovala stejně jako většina zkušených hráčů A týmu. Volnějšího programu Čiliak využil a projel se jako spolujezdec s Valáškem v černožlutém voze Ginetta G50.

„Jsme kamarádi. Byl to fajn pocit vézt mistra extraligy a jejího nejlepšího brankáře. Jsem velký fanda Komety. I můj syn hraje hokej za Warriors Brno. S Markem jsem jel opatrně, aby se mu nic nestalo, když má v pátek zápas s Olomoucí,“ usmíval se jezdec týmu IP Racing Shop týmu Valášek, který při tradičním zářijovém podniku Masaryk Racing Days dojel v hodinovém závodě vozů GT4 na třetím místě.

Brněnského brankáře plánuje i pustit za volant. „Až bude volné testování, plánuju si zajezdit. Mám rád rychlost,“ hlásil Čiliak. A v čem každý den jezdí? „Mám limuzínu. Velké auto, silný motor, takže jsem to nějak zkombinoval,“ ušklíbl se.

Hokej a závodění na okruhu má jedno pojítko. „Musíte mít rychlé reakce za volantem i na ledě,“ dodal rodák ze Zvolena.

Paddock navštívil s mladším bratrem Normanem i kapitánem Komety Leošem Čermákem. „Zmínil jsem se mu v šatně a přišel se taky projet. Prohlédli jsme si několik vozů – Lamborghini, McLaren. Takový bonbonek byl starší model formule F1. Technici mi vysvětlovali, jak ji skládají, různé technické věci o zahřívání. Když potom vyjela na trať, bylo to šílené. Zaujala mě rychlost na rovince i zvuk. Měl jsem až husí kůži, když projela kolem nás,“ řekl nadšeně Čiliak, který sledoval vozy i na trati u cílové rovinky.

V úterý večer pak držel palce svým parťákům v Malmö, kde po sympatickém výkonu prohráli 0:3. „Kluci odehráli dobrý zápas,“ pochválil Čiliak značně omlazený tým.