Ještě jednou se vraťme do sezony 2019/2020. Francouzský útočník v polovině října 2019 poprvé v životě nakoukl na led Beranů, během čtrnácti dní a čtyř odehraných zápasů se blýskl dvěma zásahy a třemi asistencemi.

Vedení Beranů včele s tehdejším generálním manažerem Martinem Hostákem a hlavním trenérem Robertem Svobodu bylo s výkony nadmíru spokojeno. Pochvalovalo si pracovitost francouzského forvarda i zkvalitnění ofenzívy. Nebylo tedy co řešit, Claireaux na zkoušce uspěl, vysloužil si smlouvu do konce tehdejšího ročníku.

Tomáš Plekanec
Českým Budějovicím nasázel hattrick. Ani jsem nechtěl střílet, smál se Plekanec

„Ke Zlínu mám speciální pouto, se spoustou lidí jsem byl v kontaktu. Místních kluků si moc vážím. Celkově jsem sledoval, jak si klub stojí. Bylo mi líto, že se mu letos nedaří. Ještě však není hotovo, stále nás čeká spousta zápasů," poukazuje zkušený borec na zbývajících devatenáct zápasů Beranů v letošní sezoně Tipsport extraligy.

Z Baťova města odešel na jaře 2020. Po necelých dvou letech však ve zdejším prostředí výraznější změny nezaznamenal. „Příliš se toho nezměnilo, pořád jsou zde stejní lidé a vlastně všechno, takže je to pro mě jednodušší. Mám z toho radost. Bylo mi tu dobře, určitě to tak bude i teď," nepochybuje borec se starty z nejvyšší finské soutěže.

Hokej Kometa Brno - Liberec
Třetina hráčů absentuje, přesto z Komety zní: Přerušovat soutěž nechce

„Klubu chci pomoci udržet se v extralize. V každém zápase ze sebe vydám maximum, abych dával góly, ale byl užitečný i v obraně a byl komplexním hráčem."

Do zápasového kolotoče poprvé zasáhne už v neděli na ledě Pardubic, kde se začíná v 17.00 hodin. Tedy v týmu, do kterého odešel právě ze Zlína. Ve třiadvaceti zápasech však zde posbíral jen čtyři kanadské body.

Berani potřebují body 

Hříčka osudu se navíc pořádně vyřádila, Berani v úterý na Zimním stadionu Luďka Čajky od 17.30 hodin vyzvou Mladou Boleslav, ještě nedávné působiště francouzského útočníka. „Když jsem rozpis viděl, tak jsem se musel smát. Ve Zlíně jsem však od toho, abychom vyhrávali, ať to bude proti komukoliv. Body potřebujeme," ví dobře rodák ze Saint Pierre.

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v 40. kole extraligy 5:1 na ledě pražské Sparty.
Covid komplikuje program extraligy. Mimo hru jsou i Sparta, Litvínov a Pardubice

Posun do baráže pro Berany nebude vůbec snadný. Na předposlední Kladno ztrácí osm bodů. K tomu, aby se před něj dostali, budou potřebovat i podporu fanoušků. „Chtěl bych je pozdravit a poděkovat jim za to, jak mě opět přijal. Na Instagramu a Facebooku jsem od nich dostal hodně zpráv," těší ho podpora místních fanoušků.

Zdejším podporovatelům na závěr poslal jednoznačný vzkaz: „Let´s go Zlín. Dáme do toho všechno!"