Jeho svěřenci sice ve Vancouveru ztratili ve třetí třetině slibné vedení 2:0 a 3:2, už po 46 sekundách nastaveného času ale rozhodl o jejich triumfu po úniku dva na jednoho obránce Seth Jones. Dvěma góly se na úspěchu hostů podílel Brandon Saad.

Osmapadesátiletý Tortorella dosáhl jubilea zrovna proti svému bývalému klubu, který vedl v letech 2013 až 2014. "Ale není to pro mě něco speciálnějšího. Čím déle jsem v lize, tím víc si to snažím užívat. Vím, že nebudu trénovat věčně a že už jsem spíš ve druhé půlce kariéry," uvedl Tortorella, který po utkání dostal od kapitána Nicka Foligna puk na památku.

Devět utkání v řadě dokázali Blue Jackets vyhrát už loni na jaře. Tentokrát ale navíc bodovali v jedenácti zápasech za sebou a od 23. listopadu neprohráli v základní hrací době. "Ukazuje to charakter našeho mužstva. Ztratili jsme dvoubrankový náskok, ale dokázali jsme najít cestu, jak zápas vyhrát v prodloužení," řekl Saad.

Švédský brankář Henrik Lundqvist se vyrovnal s 389 výhrami v historických tabulkách na 12. místě nejlépe postavenému Evropanovi Dominiku Haškovi. Čtyřiatřicetiletý olympijský vítěz z roku 2006 vychytal vítězství New York Rangers nad New Jersey 3:2 po samostatných nájezdech. "Je to pro mě výjimečný moment," řekl Lundqvist.

I Chicago se veze na vítězné vlně

Na pět utkání prodloužili vítěznou šňůru hokejisté Chicaga výhrou 4:1 nad San Jose. Blackhawks rozhodli třemi góly ve třetí třetině a se 48 body dál vládnou celé NHL o bod před New York Rangers, kteří porazili New Jersey 3:2 po samostatných nájezdech.

Klíčovou postavou Chicaga, které odehrálo šestý zápas během deseti dnů, byl brankář Scott Darling, který pochytal 33 střel. "Cítil jsem se dobře. Jistě, máme nabitý program a plno cestování, ale před sezonou jsme tvrdě trénovali, abychom na tohle byli připravení," řekl Darling.

Pastrňák nenastoupil

Jediný gól stačil na výhru Bostonu, který zdolal 1:0 Los Angeles. Rozhodující moment se odehrál už v 5. minutě, kdy Jimmy Hayes před brankou tečoval střelu Colina Millera. Gólman Tuukka Rask si připsal 18 zákroků a počtvrté v sezoně vychytal čisté konto.

Bruins se museli obejít bez svého nejlepšího střelce Davida Pastrňáka, který se podrobil drobné operaci v lokti, a vyhráli teprve druhý z posledních sedmi zápasů. "Dali jsme jen jednu branku, ale měli jsme i další šance. Hlavně jsme ale odvedli skvělou práci v defenzivě, což byl samozřejmě klíč k úspěchu," konstatoval trenér Bostonu Claude Julien.

Tři body za gól a dvě asistence zaznamenal Patrik Laine a dovedl Winnipeg k výhře 4:1 nad Coloradem. Dvakrát se v utkání trefil Nikolaj Ehlers.

Výsledky NHL

Boston - Los Angeles 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka:
5. J. Hayes. Střely na branku: 30:18. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. J. Hayes, 2. Rask (oba Boston), 3. Budaj (Los Angeles).

Winnipeg - Colorado 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 45. a 60. Ehlers, 28. Laine, 43. Wheeler - 58. Iginla. Střely na branku: 30:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Laine, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).

NY Rangers - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 49. Kreider, 59. Stepan, rozhodující sam. nájezd K. Hayes - 25. Parenteau, 51. Wood. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist (Rangers), 2. Schneider (New Jersey), 3. Nash (Rangers).

Chicago - San Jose 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 37. Keith, 47. Hartman, 58. Hinostroza, 60. P. Kane - 22. Pavelski. Střely na branku: 26:34. Diváci: 22.027. Hvězdy zápasu: 1. Darling, 2. Keith, 3. Hartman (všichni Chicago).

NY Islanders - Ottawa 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)
Branky: 21. Lee, 35. Beauvillier - 18. a 57. Z. Smith, 11. Ryan, 36. Stone, 46. Brassard, 60. Pyatt. Střely na branku: 31:34. Diváci: 13.102. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Z. Smith (oba Ottawa), 3. Lee (Islanders).

Vancouver - Columbus 3:4 v prodl. (0:0, 0:2, 3:1 - 0:1)
Branky: 43. Sutter, 48. D. Sedin, 59. Hansen - 34. a 56. Saad, 22. Atkinson, 61. S. Jones. Střely na branku: 17:25. Diváci: 18.113. Hvězdy zápasu: 1. Hansen (Vancouver), 2. Saad, 3. Jones (oba Columbus).

1. Chicago 34 22 4 8 98:80 48
2. Minnesota 30 18 4 8 89:60 40

99. Krejčí (Boston 33 19 (6+13)

Střelci: 1. Crosby (Pittsburgh) 21 branek, 2. Pastrňák (Boston) 19, 3. Laine (Winnipeg) 18, 4. Hossa (Chicago), Simmonds (Philadelphia) oba 16, 6. Tarasenko (St. Louis) 15, 7. Anisimov, Panarin (oba Chicago), Rakell (Anaheim), Matthews (Toronto), Ovečkin (Washington), Carter (Los Angeles), Scheifele (Winnipeg), Draisaitl (Edmonton) všichni 14.