Český tým nastoupil k zápasů s šesti nováčky, i když Pabiška se na ledě objevil až ve třetí třetině, a proti zkušenějšímu soupeři hrál v úvodu dost opatrně. Švýcaři byli důraznější, sehranější, ale do vážnější šance se dostali až při vyloučení Kubiše a nejistém výletu brankáře Čechmánka k mantinelu. Poté se ale domácí hráči začali osmělovat a vidět byl zejména Bednář, který nastoupil poprvé v kariéře v národním týmu s kapitánským céčkem.

V jedenácté minutě byl blízko otevření skóre obránce Žižka, od modré ale trefil jen tyčku Manzatovy branky. Neuspěl ani Kubiš po rychlé kombinaci čtvrtého útoku a ve 14. minutě Bednář nastřelil z otočky opět jen tyčku. Nebezpečný byl ale i soupeř. Po přečíslení však najíždějící Sprunger nemířil přesně.

V úvodu druhé části si český tým zahrál poprvé přesilovou hru, vůbec nic na soupeře ale nevymyslel. Následně se do velké šance dostal osamocený Seger, na kterého obrana domácích zapomněla, ale Čechmánek si s jeho pokusem poradil. Ve 27. minutě však již třinecký brankář kapituloval. Trochu nečekaně za jeho záda prošla Camichelova střela ukrytá za clonícím Noskem.

Hadamczikův výběr si poté díky čtyřem vyloučením Švýcarů vytvořil územní převahu. Prakticky soustavně obléhal branku Manzata. Růžičkova dorážka však mířila těsně vedle, ideálně se netrefil ani Žižka a solidně zaplněný olomoucký stadion začal pozvolna pískat. České hráče to ale k větší aktivitě nenabudilo.

Přiblížit hosty cenné výhře nad úřadujícími vicemistry světa mohl ve 42. minutě Camichel, podruhé však Čechmánka z dobré pozice nepřelstil. Krátce na to se to ale podařilo zkušenému Wischerovi a s šancemi českého týmu to nevypadalo dobře. Šanci vrátit se do utkání měli domácí při 96 sekund trvající přesilovce pěti proti třem. Straka ani Hübl však puk do švýcarské branky nedotlačili.

A Češi toho následně litovali. Sprunger totiž početní výhodu v 52. minutě využil a definitivně tak rozhodl o výhře svého týmu. Domácím se sice díky premiérovému gólu debutujícího Červenky podařilo v 58. minutě snížit, více zdramatizovat zápas se jim ale i přes zvýšenou snahu nepovedlo.

Česká republika - Švýcarsko 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 58. Červenka (Hamr) - 27. Camichel (Sannitz, Seger), 44. Wichser (Lemm), 52. Sprunger (Wichser, Blindenbacher). Rozhodčí: Šindler - Kalivoda, Šátava (všichni ČR). Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. Diváci: 3650.

Česká republika: Čechmánek - Nosek, Žižka, Výtisk, Blaťák, Hrabal, Gřegořek, Hamr, Zíb - Bednář, J. Straka, Záhorovský - M. Růžička (41. Pabiška), Huml, Kotrla - Hřebejk, V. Hübl, Brabenec - Kubiš, Červenka, Rachůnek. Trenéři: Alois Hadamczik, Josef Paleček a Pavel Marek.

Švýcarsko: Manzato - Gobbi, Hirschi, Forster, Seger, Blindenbacher, Fischer, Du Bois, Vauclair - Lemm, Jeannin, Wichser - DiPietro, Sannitz, Camichel - Della Rossa, Monnet, Sprunger - Wirz, Savary, Déruns. Trenéři: Ralph Krueger a Jakob Kölliker.