Vítkovice - Olomouc 4:3 PP (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

V Ostravě se hrála skutečná reklama na hokej. Přitom se nejprve zdálo, že domácí si jdou za pohodlným vítězstvím: krátce po polovině zápasu vedli 2:0. Hosté ale vyrovnali, trefil se mj. i David Krejčí.

1. zápas předkola play-off Tipsport Extraligy - Generali Česká, HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc, 11. března 2022 v Ostravě. (zleva) Jan Bambula z Olomouce a Jan Hruška z Vítkovic.
Ostrý a emoční start play-off! První bod předkola pro Vítkovice, rozhodl Kalus

V 59. minutě byli po gólu Jana Hrušky na koni opět Vítkovičtí, ale Hanáci ještě zabojovali a 44 sekund před třetí sirénou vyrovnal Jiří Ondrušek. V prodloužení byli úspěšnější domácí (také díky úspěšné trenérské výzvě, po které byla odvolána trefa Olomouce), rozhodující gól vstřelil v 73. minutě Marek Kalus.

Branky a nahrávky: 17. J. Hruška (L. Kovář, Koch), 35. Lindberg (R. Polák, Pedan), 59. J. Hruška (Lakatoš, L. Krenželok), 73. M. Kalus (Lindberg) - 38. Kolouch (Ondrušek, V. Burian), 40. Krejčí (Škůrek), 60. Ondrušek (Krejčí, J. Knotek). Rozhodčí: Hejduk, Micka - Brejcha, Ondráček. Vyloučení: 5:3, navíc Lakatoš 5 min. - Klimek 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 6005. Stav série: 1:0.
Vítkovice: Stezka - R. Polák, Solovjov, Gewiese, Pedan, L. Kovář, Koch - Illéš, Bitten, Dej - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - M. Kalus, Lindberg. R. Bondra - Fridrich, Chlán, Guman. Trenér: Holaň.
Olomouc: Konrád - T. Černý, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček - Nahodil, Krejčí, J. Káňa II - Bambula, J. Knotek, Klimek - Navrátil, Kolouch, Olesz (21. V. Burian) - V. Tomeček, Kusko, Kunc. Trenéři: Tomajko a Moták.

Plzeň - Mladá Boleslav 3:2 PP (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Hosté sice na západě Čech dvakrát vedli, ale domácí dokázali pokaždé srovnat a v 70. minutě pak rozhodl obránce Peter Čerešňák. Hned se potvrdilo, že souboj těchto dvou klubů bude nesmírně vyrovnaný. Série hraná na tři vítězství pokračuje v sobotu dalším zápasem v Plzni, hrát se bude už od 15 hodin.

hokej extraliga play off HC Škoda Plzeň x BK Mladá Boleslav
Dramatickou bitvu na úvod předkola rozsekl v prodloužení Čerešňák

Branky a nahrávky: 18. M. Lang (Dzierkals), 27. Graňák (Schleiss), 70. Čerešňák – 10. J. Stránský (O. Najman, Pláněk), 27. Kelemen (Lunter). Rozhodčí: Šír, Lacina – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 3379. Stav série: 1:0.
Plzeň: Pavlát – Kaňák, Čerešňák, Graňák, Kremláček, Budík, Kvasnička, Hamšík – M. Lang, Mertl, Dzierkals – Blomstrand, Bulíř, F. Přikryl – Suchý, Kodýtek, Schleiss – Malát, G. Thorell, Adamec. Trenéři: Baďouček a Říha.
Mladá Boleslav: Krošelj – D. Moravec, Ševc, Jánošík, Pláněk, Lintuniemi, Fillman, Pavel Pýcha – Kantner, Kotala, D. Šťastný – O. Flynn, O. Najman, P. Kousal – Lunter, Fořt, Kelemen – Jan Eberle, Bičevskis, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Haken.

Pardubice - Karlovy Vary 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Karlovarským hokejistům mnoho nechybělo, aby hned na úvod předkola vykradli favorizované Pardubice. Jejich bojovný výkon ale nakonec na vítězství nestačil, byť v závěru mocně sahali po vyrovnání. Vítězný gól vstřelil v 34. minutě David Cienciala.

Pardubičtí hokejisté vstoupili do předkola play off vítězně.
Rohlík nakousl, Anděl přiletěl a Cienciala bleskovou odpovědí uhasil požár

Branky a nahrávky: 8. O. Rohlík (Koffer), 27. Anděl (Košťálek, O. Rohlík), 34. Cienciala (Košťálek) – 30. O. Beránek (Vondráček, Kulich), 33. Černoch. Rozhodčí: Jeřábek, Pražák – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7658. Stav série: 1:0.
Pardubice: Frodl – J. Mikuš, J. Zdráhal, O. Vála, Košťálek, J. Kolář, Hrádek, Petgrave – Camara, Poulíček, A. Musil – Říčka, R. Kousal, Cienciala – Koffer, Anděl, O. Rohlík – Paulovič, T. Urban, Matýs. Trenéři: Král, Havíř a P. Sýkora.
Karlovy Vary: Š. Lukeš – Martin Rohan, Plutnar, Dlapa, Parkkonen, T. Havlín, Pulpán, Weinhold – T. Rachůnek, Hladonik, Flek – O. Beránek, Kulich, Vondráček – Koblasa, Černoch, Kohout – Osmík, Jiskra, Průžek. Trenéři: Pešout a Mariška.

Liberec - Kometa Brno 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)

I duel na severu Čech skončil výhrou domácích o jednu branku. A i tady to bylo pořádné drama. Domácí Liberec skvěle zvládl první třetinu, po které vedl 2:0. Brňané pak ale skóre příkladně otočili díky gólům Muellera, Horkého a Holíka v rychlém sledu. Tím ovšem divoká druhá třetina zdaleka neskončila - Jelínek a Najman opět vrátili vedení Bílým Tygrům. A výhrou Liberce to nakonec i dopadlo.

Bílí TYgři Liberec-HC Kometa Brno  PlayOff.  2:0  I.Třetina
Dokázali jsme, že jsme s Libercem rovnocenní, řekl po strhující bitvě Kalous

Branky a nahrávky: 6. Kolmann (J. Vlach, P. Jelínek), 15. M. Rosandić (Klepiš, Melancon), 31. P. Jelínek (L. Šmíd, Melancon), 38. A. Najman (M. Rosandić, L. Šmíd) – 24. P. Mueller (Kollár), 26. L. Horký, 29. P. Holík (P. Mueller, A. Zbořil). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Hynek, Klouček. Vyloučení: 4:12. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 4199. Stav série: 1:0.
Liberec: Kváča – L. Šmíd, M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner, Kolmann, Aubrecht – Birner, Gríger, Faško-Rudáš – Ordoš, Klepiš, M. Zachar – J. Vlach, P. Jelínek, Klapka – Rychlovský, J. Šír, A. Najman. Trenéři: Augusta a Kudrna.
Kometa Brno: Čiliak – Bartejs, Ďaloga, Kučeřík, R. Holland, Tansey, L. Doudera, Fajmon – P. Mueller, P. Holík, Zaťovič – L. Horký, Krištof, Vincour – T. Šoustal, A. Zbořil, Šik – Rákos, Kollár, Dočekal. Trenéři: Kalous, Horáček a Zábranský.