"Je to k vzteku. Sice jsem dal dva góly, ale prohráli jsme derby, takže mě vůbec netěší," řekl Huml, který má na svém kontě již devět branek a dělí se tak o vedení v tabulce střelců s Markem Kvapilem z Brna. "Při třetím a čtvrtém gólu, které jsme dostali, jsem byl na ledě, takže mě hodně mrzí," doplnil centr první chomutovské formace.

Prestižní zápas domácí ztratili v závěrečné desetiminutovce, ve které dvakrát inkasovali. "Proti Litvínovu jsme neudělali mnoho chyb, ale když už jsme nějakou udělali, tak ji soupeř potrestal," řekl Huml. "Rád bych viděl statistiku gólových šancí, protože se myslím, že jsme na tom byli lépe, ale na to se nehraje. Musíme soupeři pogratulovat, ale kvůli našim divákům takhle doma hrát nemůžeme," uvedl.

Těsné porážky

Chomutov v posledních jedenácti zápasech pouze třikrát vyhrál a po výborném začátku sezóny se propadl na osmé místo v tabulce. "Nemůžeme říct, že hrajeme špatný hokej, jelikož často prohráváme jen těsně. Venku se nám nedaří. Odehrajeme kvalitně 40 minut a ve zbylých dvaceti dostaneme dva nebo tři góly, což se nám už potom nepovede otočit," řekl.

Extraligu nyní čeká první reprezentační přestávka v sezóně a Huml věří, že týmu pomůže. "Máme téměř 14 dní, abychom potrénovali. Budeme muset něco změnit, protože v poslední době těch výher opravdu moc nebylo," dodal Huml, který do Chomutova přišel před sezonou z finského Oulu.

ČTĚTE TAKÉ: Kometa přestřílela Plzeň, Třinec musel otáčet. Derby pro Litvínov