Mladá Boleslav získala před zápasem s Kometou bod, Zlín má pouhé dva za výhru 2:1 v prodloužení proti Vítkovicím. Berani budou také nabuzení na body. „Je to derby a Zlín má dravé mužstvo. Možná nenasbíral tolik bodů, ale odehrál teď výborný zápas v Liberci, kde sahal po bodech. Jen mu nevyšel závěr,“ připomíná Pokorný prohru moravského rivala, který na ledě vicemistra Liberce vedl 2:0, nakonec prohrál 2:3.

Brněnští obránci musí být ve střehu a pohlídat si rychlé kontry soupeře. „Zlín bude určitě čekat na naše chyby. Jde o to, abychom neztráceli puky kolem modrých čar, jinak se to rychle otočí proti nám. Spíš musíme jednoduše přecházet modrou čáru,“ nabádá bek Komety Jakub Krejčík.

Šestadvacetiletý reprezentační zadák ví, o čem mluví. Čtyři minuty před koncem úterního duelu při pětiminutové přesilovce chybně rozehrál puk a poté mladoboleslavský forvard Tomáš Urban rozhodl duel.

Kometa Brno - Mladá Boleslav.
První porážka. Kometa podlehla Mladé Boleslavi 2:3, Urban rozhodl v oslabení

Krejčíkovy dvě asistence přišly vniveč. „Bohužel jsem byl u dvou gólů. Útok se snažím podporovat vždy, když to jde, ale asistence bych vyměnil spíš za to, že nebudu na ledě u obdržených gólů,“ sype si ofenzivní obránce popel na hlavu.

Kometa potřebuje vylepšit celkový obraz hry. Proti ofenzivnějším celkům jako Třinci a Hradci Králové se lépe prosazovala a dvakrát zvítězila. „Obrana některých soupeřů se dá dobrým pohybem, tlakem do brány a častou střelbou překonat. Proti Mladé Boleslavi nám tyto aspekty chyběly, zápas nás stálo i předržování kotoučů,“ upozorňuje Pokorný.

David Pastrňák
Pastrňák podepsal. Za šest let si v Bostonu vydělá skoro 900 milionů

Do sestavy zařadí útočníka Tomáše Svobodu, který je v pořádku po tvrdém ataku na hlavu od beka Matěje Stříteského z Mladé Boleslavi. „Den po utkání měl Tomáš volno, ale už trénuje. Chybí jen Leoš Čermák,“ dodává Pokorný.

Bilance v derby
Historie vzájemných duelů v nejvyšší soutěži: 128 utkání – 62 výher Komety – 12 remíz – 54 výher Zlína – skóre 455:360 pro Kometu

Základní část se Zlínem (z pohledu Komety):
utkání – 114, výhry – 57, remízy – 12, prohry – 45, skóre – 424:316

Zápasy se Zlínem venku (z pohledu Komety):
utkání – 57, výhry – 24, remízy – 4, prohry – 29, skóre – 181:168

*Zdroj: www.hckometa-history.cz

Martin Zaťovič.
Nikdo nechtěl udělat nic navíc, štvalo Zaťoviče