Na domácích kluzištích se Zábrodský prosadil v dresech pražských klubů LTC a Sparty, nejvíce se ale proslavil v reprezentačních barvách. Celkem šestkrát se mohl radovat z mistrovského titulu. V letech 1947 a 1949 byl nedílnou součástí reprezentačních výběrů, které získaly zlato na světových šampionátech. Mezi tím, v osmačtyřicátém roce, vybojoval stříbro na olympijských hrách ve Svatém Mořici.

Už v roce 1997 jej Mezinárodní hokejová federace (IIHF) zařadila do Síně slávy, o jedenáct let později jej stejně vyznamenal i český hokej.  Zábrodský však nebyl jen hokejista. Vynikal i s tenisovou raketou, když byl členem československého daviscupového týmu.

Sportovní legenda

Ani v pokročilém věku na sport nezanevřel. Snažil se pravidelně cvičit, a když se jej před několika lety redaktor Deníku zeptal, jak si udržuje formu, odpověděl s humorem, že luxuje. Ačkoliv od šedesátých let žil ve Švédsku, domácí hokej pravidelně sledoval a v roce 2012 se v Praze zúčastnil slavnostního ceremoniálu, při němž byl spolu s dalšími bývalými hráči uveden do sparťanského Klubu legend.  

„Vladimír Zábrodský byl nejen vůdčí osobností své generace, ale i jednou z nejvýraznějších osobností hokejové historie a našeho sportu vůbec," prohlásil Král pro web Hokej.cz.