Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král svolal kvůli této kauze na středu mimořádné jednání výkonného výboru ČSLH. Po Růžičkově rezignaci na něm seznámí další členy s nastalou situací a začne ji řešit.

Nová obvinění jsou pokračováním kauzy z dubna, kdy Miroslav Palaščák zveřejnil nahrávku ze skryté kamery, podle které měl Růžičkovi údajně zaplatit 500.000 korun za to, že jeho syn bude působit ve Slavii. Kouč národního týmu a zároveň nově trenér extraligového nováčka Chomutova už čelí v této kauze trestnímu oznámení kvůli podezření z korupce.

V dubnu během přípravy před domácím mistrovstvím světa v Praze Král uvedl, že ctí presumpci neviny a nařčení Růžičky i podání trestního oznámení nepovažuje za důvod, aby úspěšného kouče z funkce odvolal. Růžička má kontrakt u národního týmu na příští sezonu. V Praze skončil kouč mistrů světa z let 2005 a 2010 s týmem stejně jako loni v Minsku čtvrtý.

Nezaplatil, syna vyhodili

Podle Českého rozhlasu nabídku pro svého syna dostal údajně i Josef Ptáčník. "Říkal mi pan Mouček, že by mu sehnal místo v Mostě, že by mu to Růžička zařídil, když dám 150 tisíc," prohlásil Ptáčník o době, kdy byl jeho potomek hráčem pražského klubu.

Podle reportáže prý za Ptáčníkem přišel Mouček, který se pohyboval v hokejové Slavii v době, kdy tam působil i Růžička. Zda po příslibu peněz zapůsobil přímo Růžička, si Ptáčník potvrdit netroufl.

"Do toho fakt nevidím, aby nebyly spekulace, ale můžu říct, že v Mostě na něj čekali, v Mostě to měl zařízený, věděli o něm, takže prostě vyfasoval výstroj, začal s nimi trénovat, odehrál přátelák, dal góla, dařilo se mu," popisoval Ptáčník. "Ale já jsem nesehnal ty peníze, takže ho během čtrnácti dnů vyhodili," dodal.

Místo v týmu za peněžní "dar"

Mouček podle autora reportáže Janka Kroupy všechna podezření mimo záznam odmítl, ale vyjádřit se nechtěl, protože mu to zakázal advokát.

Další rodiče se se svými zkušenostmi rozhodli podělit s Českým rozhlasem anonymně. Paní Jana prý jednala přímo s Růžičkou. "Synovi byla nabídnuta smlouva v hodnotě 5000 korun s tím, že účast v družstvu mužů není podmíněná jenom hokejovou dovedností, ale zároveň také vztahem ke Slavii, který by se měl projevit nějakým peněžním darem, který bychom měli předat panu Růžičkovi. Bylo to 300 tisíc korun," uvedla. Peníze prý nakonec nezaplatila.

Paní Jarmila tvrdila, že si Růžička řekl telefonicky o peníze za přestup. "Bylo to telefonicky a bylo to teda o sto tisíc, ale prostě jsem to zamítla. Bohužel jsem nedisponovala těmito prostředky a nebyla jsem tak bohatá, abych si to mohla dovolit," řekla s tím, že by údajně Růžička zařídil, že by syn šel hrát do první ligy do Brna. Růžička se odmítl vyjádřit a podle reportáže mu to také zakázal jeho právník.

Růžička obvinění odmítl

Růžička všechna obvinění odmítl. "Nikdy jsem se nedopustil ničeho nezákonného nebo dokonce trestného. Veškerá obvinění odmítám a budu se jim bránit tak, abych dosáhl úplného očištění svého jména," uvedl v prohlášení.

Jeho právní zástupce Vít Kučera označil současnou situaci za pokračování cíleně vedené kampaně směřující k poškození jeho dobrého jména.

"Na zveřejněná anonymní tvrzení bohužel není možné jakkoliv reagovat, nicméně neexistuje a ani nemůže existovat jakýkoliv důkaz, který by uvedené informace dokládal," navázal Kučera. "Je však nutné zdůraznit, že pan Růžička jako sportovní manažer standardně diskutoval o klubových financích spojených s přestupy hráčů či jejich oficiálním výchovným, avšak vždy v souladu s obecně závaznými právními předpisy i regulemi ČSLH," dodal.