Již dříve vypadli ze zdravotních důvodů z kanadského kádru forvard Jamie Benn z Dallasu a obránce Duncan Keith z Chicaga. Nahradili je Logan Couture ze San Jose a Jay Bouwmeester ze St. Louis.

Jednatřicetiletý Carter se zranil během tréninku a bude chybět pro nespecifikované problémy v dolní části těla. Léčení by mělo trvat několik týdnů. Olympijský vítěz z roku 2014 v Soči si v uplynulé sezoně NHL připsal v 77 zápasech 62 bodů za 24 branek a 38 asistencí. V pěti duelech play off vstřelil dva góly.

Stejně starý Perry dovedl jako kapitán Kanadu k obhajobě titulu na květnovém mistrovství světa v Rusku a přidal do sbírky další úspěch k dvěma zlatým medailím z olympiád v roce 2010 ve Vancouveru i o čtyři roky později v Soči. V roce 2007 s Anaheimem získal Stanleyův pohár.

Perry v uplynulém ročníku zaznamenal v 82 zápasech základní části 62 bodů za 34 gólů a 28 přihrávek. V sedmi duelech play off si držitel Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL z roku 2011 připsal čtyři asistence. Na světovém šampionátu v deseti utkáních zaznamenal čtyři góly a pět přihrávek.

Kanadu čekají v základní skupině vedle české reprezentace také duely se Spojenými státy americkými a Výběrem Evropy. V přípravě sehraje 10. a 11. září zápasy s USA v Columbusu a v Ottawě. V generálce nastoupí ve čtvrtek 15. září od 1:30 SELČ v Pittsburghu proti Rusku.