Hokejisté Kladna porazili v předehrávce 19. kole extraligy Mladou Boleslav 6:4 a nejméně do pátku se posunuli na osmé místo tabulky. Rytíři rozhodli o své výhře na ledě nejhoršího celku soutěže již v první třetině, v níž si vypracovali čtyřbrankové vedení.

V utkání 19. kola extraligy utrpěli hokejisté HC Mountfield jako vedoucí celek tabulky nečekaně krutou porážku s Pardubicemi 2:5. V sestavě Budějovic chyběl zraněný Podlešák, kterého nahradil Sailer. Poprvé v letošní sezoně figuroval na soupisce alespoň jako třináctý útočník Pletka, jenž už je fit po operaci ramena.

Hokejisté Vítkovic nepřibrzdili šlapající mašinu s nápisem Sparta. Vicemistr podlehl pražskému celku v utkání 19. kola extraligy 3:6. Hosté, kteří se vyhoupli do čela tabulky, rozhodli o třetím vítězství v řadě slepenými góly na začátku závěrečné třetiny. Dvěma trefami a asistencí se na triumfu podílel Američan Foster. Dvaačtyřiceti zákroky se blýskl gólman Falter.

Další utkání k vzteku mají za sebou brněnští hokejisté. V utkání s Libercem rychle prohrávali, pak se v minutě dostali do vedení, přesto nakonec prohráli 2:4. O všechny body je připravila kuriozita ve vlastní přesilovce. A taky liberecká rukavice. Tu při úporném bránění ztratil liberecký útočník Dalibor Bortňák. Ten prudce vyhodil kotouč, který se zpomalil právě o ležící kus výstroje, došoural se k Bártovi, který následně svým druhým gólem na 3:2 nasměroval Tygry k vítězství.

Důležitého vítězství dosáhli v pátečním 19. kole extraligoví hokejisté Zlína. Po čtyřech porážkách v řadě nakonec udolali Litvínov 3:2 a připsali si velmi cenné tři body. Před úvodním bully zlínský kapitán Petr Čajánek za svůj tým oficiálně podepsal Chartu Fair play.

Téměř plný dům. Vstupenky před druhým letošním západočeským derby na pokladnách už nebyly. Ti co měli permanentky a zůstali doma mohou litovat. Energie porazila Plzeň těsně 4:3.

Hokejisté Slavie porazili v 19. kole extraligy Třinec 3:2 po samostatných nájezdech. Domácí v utkání dvakrát dotahovali, po 165 minutách a 29 vteřinách ukončil jejich čekání na gól před svými diváky Petr Kuboš, o zisku druhého bodu pro Pražany rozhodl v nájezdech jediný úspěšný exekutor Vladimír Růžička mladší.

Vítkovice - Sparta 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)

Start do zápasu měly Vítkovice skvělý. Už v patnácté vteřině pálil nebezpečně Jan Káňa a nastartoval velký domácí nápor, který trval celou první třetinu. Sparťané nevěděli, kde jim hlava stojí. Hosty držel nad vodou gólman Falter, který kryl v úvodní dvacetiminutovce patnáct vítkovických pokusů a inkasoval pouze jednou, po Szturcově ráně pod víko.

Falter měl i potřebné štěstí. Při přesilovkovém pokusu Reháka mu pomohlo břevno, Pabiškův švih zase skončil na levé tyči. Pražané byli ve velké defenzivě, přesto odcházeli do kabin za nerozhodného stavu. Ojedinělý výpad zakončil kapitán Broš. Nic nebyl platný ani Málkův rozštěp.

„Kdybychom vyhráli první třetinu 4:0, tak to vypadalo úplně jinak,“ řekl se svěšenou hlavou smutný Jan Káňa. „Trochu jsme takový začátek čekali. Vítkovice hrají nátlakový hokej, hodně bruslí a jen Martinu Falterovi můžeme děkovat, že jsme byli pořád v zápase,“ vykládal Petr Ton, který poslal Spartu po přestávce do vedení, když zužitkoval Husákovu přihrávku zpoza branky.

Před druhou sirénou mohli Pražané zvýšit, ale ve dvou přečísleních jim v rozhodující moment uskočil puk. Ostravané srovnali po půl minutě třetí třetiny díky šikovné teči Burgera, ale radost jim dlouho nevydržela. Za 50 vteřin vrátil hostům náskok Tenkrát a než se domácí rozkoukali, už prohrávali o dva góly. Divokou dvouminutovku uzavřel Američan Foster, který využil v signalizované výhodě zaváhání vítkovické obrany.

„Dostali jsme sice na začátku třetí třetiny vyrovnávací gól, ale přišla naše blesková odpověď na 3:2 a to myslím rozhodlo,“ dodal tříbodový Ton. Namlsaný Foster uzemnil vicemistra osm minut před koncem, když ihned po vyhraném buly překonal Málka střelou přes clonícího protihráče.

V závěru sice snížil Rehák, ale to už bylo pozdě. V následné hře bez brankáře pečetil zaslouženou výhru Sparty Tomáš Rachůnek. To chybělo do konce pět vteřin. „Přestříleli jsme je o nějakých dvacet střel, ale nebylo to k ničemu. Když vypálíme více než čtyřicetkrát, jsou tři góly prostě málo,“ řekl Jan Káňa.

Drobný vítkovický bojovník ocenil výkon sparťanského gólmana. „Martin Falter jim zachytal výborně. Ano, hodně střel šlo doprostřed brány, do břicha, ale tím nechci snižovat výkon Martina. Vychytal už třetí zápas v řadě, má fazonu,“ podotkl Jan Káňa. „Hrozně mu to přeju. Měl to hodně těžké, vždyť odchytal teprve třetí zápas, měl jen dva nebo tři starty za prvoligový Písek, kde je tempo jiné než v extralize. Zhostil se toho na výbornou, pomůže mu to pro psychiku,“ je přesvědčen Ton.

Branky a nahrávky: 8. Szturc (Strapáč, Rehák), 41. Burger (J. Káňa, Malík), 57. Rehák (Pohl, J. Káňa) - 12. Broš (Husák, Jánský), 22. Ton (Tenkrát, Philipp), 42. Tenkrát (Bližňák, Ton), 43. Foster (T. Rachůnek), 52. Foster (Kasík), 60. T. Rachůnek (Ton, Foster). Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5513.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Ovčačík, Voráček, Sloboda, Rehák, Trnka - Pabiška, Burger, J. Káňa - J. Sýkora, Štefanka, Kolouch - Pohl, Húževka, Walker - Šedivý, Strapáč, Szturc - od 24. navíc T. Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Sparta: Falter - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Husák, Philipp, D. Kočí, Kasík, Kučný - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl, Pacovský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

České Budějovice - Pardubice 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)

Hosté byli kromě úplného začátku zápasu aktivnější a v 15. min. šli také do vedení. Vydarený vyrobil hrubici ve vlastní třetině a musel faulovat. Starého tutovka ještě gólem neskončila, ale v avizované výhodě vystřelil od modré Píša a Kovář na jeho střelu nestačil zareagovat. Druhý gól měl na hokejce Brendl, jenž si lehce obhodil Kranjce, svou střelu však nasměroval naštěstí pouze do břevna Kovářovy klece.

Hned z protiútoku se řítil na Růžičku Květoň, leč koncovku uchvátal a svou bombu nasměroval do náruče pardubického gólmana.

Vstup do druhé třetiny Jihočeši absolutně nezvládli. Sólo Rákose, který pláchl domácí obraně při vlastním oslabení, ještě gólem neskončilo. Starý dorážkou mířil jen do tyče.

V průběhu čtyř minut ale poté inkasoval Kovář v domácí kleci tři góly a bylo prakticky rozhodnuto. Dnu otevřených dveří v domácí obraně nejprve využil znovu při vlastním oslabení Koukal, poté po dalším rychlém brejku Elkins a záhy znovu Koukal.

Nepomohl ani oddechový čas a střídání gólmana Kováře. Jeho náhradník Kantor si ani pořádně nesáhl na kotouč, když mu Brendl přesnou střelou vymetl šibenici. Ještě ve druhé třetině snížil tečí Martynkovy střely Květoň, ale z domácí strany to byla labutí píseň.

Závěrečná třetina už se odehrála v poklidu. Vzrušení přinesl pouze gól Kašpaříka pět minut před koncem, který znamenal úpravu skóre na konečných 2:5.

Branky a nahrávky: 32. L. Květoň (Červený, Martynek), 55. Kašpařík (Gulaš, Šimánek) - 15. Píša (Starý), 24. Koukal (Kolář I, V. Kočí), 26. Elkins (Sim), 28. Koukal (T. Nosek, Kolář I), 30. Brendl (Elkins). Rozhodčí: Homola, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5258.

Č. Budějovice: Jakub Kovář (28. Kantor) - Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Sailer (42. Pletka) - L. Květoň, Červený, Martynek - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka
Pardubice: M. Růžička - Sičák, Kolář II, Píša, V. Kočí, Benák, M. Drtina, Borer - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Kousal, Buchtele - Sim, Elkins, Brendl - T. Nosek, Nahodil, Rákos - Radil. Trenéři: Hynek a Lubina.

Brno - Liberec 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)

Útočník tygrů Dalibor Bortňák ztratilrukavici při gladiátorském bránění, když obětavě zblokoval brněnskou bombu. Prudce vyhozený kotouč se zpomalil právě o ležící část výstroje a došoural se k Michalu Bártovi. Ten po bleskovém úniku svým druhým gólem na 3:2 nasměroval tygry k vítězství. A jeho parťák slyšel jen chválu. „Chytil jsem puk rukou, až mi odletěla rukavice. Snažil jsem se rychle vyhodit a jít si ledovat ruku. Gól jsem viděl až na kostce. Řekl mi o něm až asistent na střídačce,“ smál se Bortňák.

Mohl děkovat i hozené rukavici. „Kdybych puk vyhodil čistě bez teče, možná z toho vítězný gól nebyl,“ dodal dvacetiletý benjamínek.

Gól ve vlastní přesilovce na 2:3 brněnské hokejisty zase srazil na zem. Ve druhé třetině totiž za 45 vteřin totiž dvěma slepenými góly otočili zápas na 2:1 a byli na koni. „Pak jsme dostali dva blbé góly a utkání se zlomilo. Neproměňujeme šance, to už je skoro každý zápas,“ zlobil se domácí útočník Andrej Podkonický.

Podobně viděl brněnské trápení i kouč Zdeněk Venera. „Když jste aktivní a nedáte góly, je to vždycky na houby. Pak dostanete hloupou branku a už se vezete,“ říkal trenér. Modrobílí měli ve dvou úvodních třetinách více ze hry, tlačili se do útoku, jenže Liberec pečlivě bránil a tygry opět skvěle držel gólman Marek Pinc.

„Pincák byl hlavní faktor našeho vítězství,“ chválil jej útočník Bárta. „Hlavně, že jsme se po dvou gólech nepoložili a stále si věřili. Už jsem zažil i tři branky za minutu,“ hlásil Pinc.

Brňané si opět mohli stěžovat na vlastní nemohoucnost u soupeřové branky. A zase hořeli v přesilovkách. „Můžeme v nich tlačit, jak chceme, ale když nedáme gól, jsou špatné,“ tušil Podkonický.

Kometa v tabulce zůstává desátá, navíc přišla o obránce Radima Bičánka, který v půlce zápasu odkulhal s bolavým tříslem. „Se zraněním dohrával i Kuba Svoboda. Uvidíme, jestli budou do neděle v pořádku,“ doplnil Venera před zítřejším duelem v Pardubicích.

Branky a nahrávky: 35. Podkonický (Malec, Jankovič), 36. Jaroslav Svoboda (Dlouhý) - 12. Bárta (Dušek, T. Urban), 43. Bartovič (P. Nedvěd, Kudrna), 48. Bárta (Bortňák), 58. Vantuch (P. Nedvěd). Rozhodčí: Blecha, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 1:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200.

Brno: Hovi - Švrček, Žižka, Kováčik, Bičánek, Valach, Malec, od 30. navíc Kempný - T. Pospíšil, Petrovický, Hubáček - Jaroslav Svoboda, Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, Koreis, Jakub Svoboda - Erat, Jankovič, Podkonický. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Liberec: Pinc - Derner, Trončinský Čakajík, Výtisk, Hay, Holub, Kajínek, Štich - Kudrna, P. Nedvěd, Bartovič - Bárta, Urban, Dušek - Bortňák, Vak, Vantuch - Vařecha, Bulíř, Kica. Trenér: Kalous a Pešán.

Slavia - Třinec 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Druhou reprízu této sezony mezi aktéry dramatu jarního semifinále play off rozehráli lépe Oceláři. Domácí gólman Furch marně hledal kotouč, který dopadl u hrazení za jeho zády přímo k Adamskému a ten ho rychle zasunul za brankovou čáru. Furch svoji chybu vzápětí skvěle napravil, když při oslabení domácích vychytal ve stoprocentní šanci Květoně.

V osmé minutě vytvořila Slavia závar před brankou Vojtka, ale ten s velkou dávkou štěstí odolal, když mu tečovaný kotouč dopadl na horní tyč. Adamský měl poté velkou příležitost přidat druhou trefu, ale v samostatném úniku tváří v tvář Furchovi neuspěl. Na druhé straně měl plné ruce práce Vojtek, ale přesilovkovou Kadlecovu bombu od modré čáry nakonec zkrotil.

Ve druhé třetině byli Pražané zpočátku aktivnější a jejich útočná snaha přinesla své ovoce krátce po polovině základní hrací doby, kdy Kuboš krátce před skončením Lojkova trestu propálil Vojtka. Nejenže tak vyrovnal stav duelu, ale především po více než 165 minutách ukončil střelecký půst svého mužstva v domácím prostředí. Následně měli přesilovku k dispozici hosté a obrovskou šanci spálil Květoň.

Poté Hrabal nastřelil ve středním pásmu kotouč podél hrazení, ten se však nečekaně odrazil a klouzal do opuštěné branky Slavie, ale Furch, který mu jel za svoji klec vstříc, se stihl vrátit a tygřím skokem ho zachytil. Vzápětí výtečně vychytal na brankovišti osamoceného Polanského, ale Třinec na dlouhé vteřiny uzamkl Slavii před jejím gólmanem a jeho tlak korunoval vedoucí trefou z kruhu pro vhazování Hrabal.

Slávisté se ve třetím dějství hnali za vyrovnáním a v 54. minutě jim ho zajistila dvojice Žejdl - Hertl. Žejdl dojel nahozený kotouč za Vojtkovou brankou, okamžitě ho nasměroval před brankoviště a Hertl ho pohotově doklepl do sítě. Pražané si poté ještě zahráli v krátkém sledu dvě početní výhody, ale rozhodnout v nich nedokázali a muselo se pokračovat dál.

V prodloužení zkoušel štěstí Hrňa, ale Furch skryl jeho ostrou ránu zápěstím do náruče. Na řadu tak nakonec přišly i nájezdy. McGregor, Svoboda a Hrňa nedali. Růžička však s přehledem uspěl, takže Orsava musel dát, ale Furch ho levým betonem vychytal.(ČTK)

Branky a nahrávky: 32. Kuboš (Krenželok, T. Hertl), 54. T. Hertl (Žejdl, Kolařík), rozhodující nájezd V. Růžička ml. - 4. Adamský (Kohn), 40. Hrabal (Orsava). Rozhodčí: Šindler, Souček - Pouzar, Kis. Vyloučení: 5:6, navíc Krenželok (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2793.

Slavia: Furch - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík - Krenželok, T. Hertl, Tomica - Kůrka, T. Svoboda, M. Čermák - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Jaškin, J. Doležal. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Richter, Davison, Cartelli, Hudec, Lojek, Kania - D. Květoň, Bonk, McGregor - Kohn, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Zlín - Litvínov 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)

Vstup do utkání vyšel beranům na výbornou, když již po 13 vteřinách poslal přihrávku Lešky v pádu za záda brankáře Köhler. Z velkého tlaku mohli domácí zvýšit vedení ve 4. minutě, ale Roman Vlach po faulu na něj trestné střílení trestuhodně zahodil. Zlín se podruhé radoval až v 10. minutě, když se ve vlastním oslabení prosadil opět Köhler.

Premiéra mezi extraligovými tyčemi tak zhořkla brankáři Nakládalovi, který se následně poroučel na střídačku. „Bohužel, domácí na nás vlétli a my to nezachytili. Druhý gól beru na sebe. Chtěl jsem se zachovat hokejově, místo toho mé zaváhání soupeř potrestal,“ sypal si popel na hlavu mladý gólman, člen reprezentační dvacítky.

Ani jeho nástupce Volke ale do přestávky čisté konto neudržel, neboť po jednom ze závarů se prosadil Důras – 3:0.

V prostřední části se hra vyrovnala, přičemž domácí pohrdli sérií přesilových her včetně krátké pět na tři. Udeřilo tak na druhé straně, když po jednom z výpadů se vykřesal ve 35. minutě naději pro hosty Frolík.

Ve třetí třetině Litvínov ještě přidal v důrazu a nasazení, čímž si vynutil tlak a hned tři početní výhody. V 55. minutě dokonce Trávníčkem provinění Hamrlíka potrestali, ale na více již nedosáhli, třebaže více než minutu v záběru hráli bez brankáře.

Branky a nahrávky: 1. Köhler (Leška, Finsterle), 10. Köhler (Leška), 18. Důras - 35. Frolík (Majdan), 55. Trávníček (Hanzl, Ručinský). Rozhodčí: Šír, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4076.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Finsterle, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Ondráček - Kubiš, T. Sýkora, F. Čech - od 18. navíc Honejsek. Trenéři: Rostislav Vlach a Turek.
Litvínov: Nechvátal (10. Volke) - Jareš, Kubát, Stříteský, Pojkar, Černošek, Brejčák, od 21. navíc Havelka - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Gerhát, Hanzl, Ručinský - Frolík, Jenáček, Trávníček - Majdan, Hujsa, Maxa. Trenéři: Kýhos a Kučera.

Karlovy Vary - Plzeň 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)

Úvodní třetina patřila brankově hostům. Indiáni odcházeli do šaten za příznivého za stavu 1:0. V 8. minutě se po šanci Dvořáka prosadil Pitule a velice početná výprava fanoušků z města piva vybouchla radostí. Jinak diváci viděli napínavý hokej před oběma brankami. Obě mužstva se snažila, ale nikdo jiný se do listiny střelců už nezapsal.

Druhá dvacetiminutovka patřila domácím. Především pak druhá karlovarské formaci. Ta se podepsala pod dvě branky. Další přidala řada Marka Melenovského.

Nejprve vyrovnal pohotovou dorážkou Zaťovič. To běžela 30. minuta. Za dvaatřicet vteřin už zase vedli hosté. Jan Kovář potrestal hrubku v domácí obraně. V čase 31:39 bylo opět vyrovnáno. Tentokrát se do listiny střelců zapsal Václav Skuhravý, když dorážel kotouč, který vypadl před Svobodu.

Tříminutovku plnou branek pak zakončil František Skladaný, jenž byl sice atakován, ale na brankovišti se nenechal přetlačit.

Do konce druhé části chybělo patnáct vteřin a hosté křičeli gól. Mrňovu střelu sice obránce zastavil, ale puk se dostal k Martinu Strakovi, který pohotově bekhendem dorazil puk do sítě.

Rozhodla 53. minuta. Petr Kumstát se svojí dlouhou holí natlačil před Svobodu. Následně se pro kotouč natáhla za branku. U druhé tyče našel volného Pecha, který rozhodl, že derby vyhrávají Karlovy Vary poměrem 4:3.

Branky a nahrávky: 30. Zaťovič (Mikeska, Mocek), 32. Skuhravý (Zaťovič, Mikeska), 33. Skladaný (Melenovský, Dej), 53. Pech (Kumstát) - 8. Pitule (Dvořák), 31. Jan Kovář (Stránský), 40. Martin Straka (Mrňa, St. Pierre). Rozhodčí: Kalivoda, Turčan - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 5:6, navíc St. Pierre (Plzeň) 10 min. Bez využití. Diváci: 5449.

K. Vary: Salfický - D. Nosek, Gulaši, Bombic, M. Rohan, Mocek, Gřegořek, Gawryletz, Gründling - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, Skuhravý, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - T. Rohan, Kupec, Zucker. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.
Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, Marušák, Jiří Hanzlík, St. Pierre, Kinrade, Schnabel, Havíř - Duda, Martin Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Jan Kovář, Petruška - Mrňa, Vostřák, Horna - M. Heřman. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Michal Straka.

Mladá Boleslav - Kladno 4:6 (0:4, 1:2, 3:0)

Boleslavští hokejisté se absolutně nepoučili z posledního extraligového zápasu ve Třinci.

Zde totiž prohrávali po jedenácti minutách 0:5. Nic platné jim poté nebylo zlepšení výkonu a po zaspaném úvodu odjeli s porážkou 3:6.

No a třinecké déjá vu se konalo včera také před domácím publikem. Sem přijeli k druhému letošnímu derby Rytíři z Kladna.

A Boleslavští se k nim chovali jako pozorný hostitel. Na zlatém podnosu jim servírovali svými hrubkami jednu šanci za druhou. A kladenští hráči nabídnutými šancemi nepohrdali.

Postupně se prosazovali Bělohlav, po zaváhání Žabky za brankou Hovorka a střelou z mezikruží vyhnal z branky (už druhý zápas v řadě) Hübla Tomáš Knotek.

Ale ani Valent nebyl ušetřen kladenské kanonády a Petr Kafka uzavřel účet první třetiny.

Boleslav se trochu zmátořila v úvodu části druhé, kdy ujel Tomas, ale zpátky na zem vrátil domácí v polovině zápasu Jaroslav Kalla. A opět to bylo po hrubce domácí obrany.

Aby se Kladnu v Mladé Boleslavi líbilo, nabídli domácí svou krkolomnou rozehrávkou hostům další gól – ten byl tentokrát s podpisem Jana Piskáčka.

Až po exodu většiny domácích fanoušků začala hrát i Boleslav. V úvodu třetí třetiny se trefil opět Tomas, který ujel ve dvojnásobném oslabení. Naději dal deset minut před koncem domácím Balaštík. V tu chvíli už zřejmě slavící Kladeňáci nevěděli, kde jim hlava stojí.

Boleslavských bylo najednou celé kluziště. Proč ale až tak pozdě? Na víc, než čtvrtý gól Davida Vrbaty to totiž včera domácímu týmu nestačilo.(ČTK)

Branky a nahrávky: 22. Tomas (Rýgl), 45. Tomas (Bahenský), 50. Balaštík (D. Výborný, Žabka), 59. Vrbata (D. Výborný, Žabka) - 5. Bělohlav (Eberle), 10. Hovorka (Knotek), 12. Knotek (Patera, Toman), 19. Kafka z trest. střílení, 31. Kalla (Hovorka, Majeský), 40. Piskáček (Patera). Rozhodčí: A. Jeřábek, Smitka - M. Jindra, Pouzar. Vyloučení: 9:8, navíc Mikulík (M. Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2910.

Mladá Boleslav: J. Hübl (12. Valent) - Mozík, Drábek, Žabka, Chaloupka, Rýgl, Beňovič - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Balaštík, D. Výborný, Mikulík (50. Rys) - Svačina, Vrbata, Goertzen - Jiránek, Stieler, Demel. Trenéři: Hiadlovský a Hnilička.
Kladno: Cikánek - Toman, J. Drtina, Majeský, Piskáček, D. Růžička, Lepine - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Lukáč, Kalla - Eberle, Bělohlav, Kafka - Valský, Knotek, Bílek, od 41. navíc Diviš. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.