David Pastrňák loni vstřelil 61 gólů a posbíral 113 bodů. Svoje kariérní maximum překonal o parník. Úctyhodný výkon. Že by lídr Bruins mohl být letos ještě lepší, tomu moc nevěřil ani kouč Jim Montgomery. Vždyť klub z Massachusetts ztratil Patrice Bergerona a Davida Krejčího, se kterým Pastrňák mohl hrát i poslepu.

„Pasta“ ale nestrádá, pořád si jede to svoje. V prvních 15 zápasech rozvlnil síť jedenáctkrát, k tomu přidal 13 asistencí. Má tak slušně našlápnuto k tomu, aby znovu pokořil metu 60 gólů a ještě si vylepšil osobní rekord.

Na dvě šedesátigólové sezony po sobě dosáhlo jen osm ikon. Pastrňák by se mohl ocitnout v nóbl společnosti. Posuďte sami: Phil Esposito, Wayne Gretzky, Brett Hull, Mike Bossy, Mario Lemieux, Jari Kurri, Steve Yzerman a tím posledním, který to dokázal, je člen Síně slávy Pavel Bure (1992/94).

David Pastrňák se raduje z gólu v dresu Boston Bruins.
Pastrňák a nová smlouva? Teď bude platit všechny večeře, smějí se spoluhráči

Kouče Bruins překvapilo, že si Pastrňák drží vysokou produktivitu. „Nevím, komu jsem to říkal, myslím, že to byl (GM) Don Sweeney, myslel jsem si, že bez Bergyho a Krejčího, to bude mít s produktivitou těžší,“ přiznal Montgomery po poslední výhře 5:2 v Buffalu, na té se mimochodem Pastrňák podílel bilancí 1+2.

Víc drží puk

Český snajpr přitom trenéra uklidňoval. „Na setkání jsem mu řekl, že se od něj bude čekat víc. On se jen podíval a řekl: Jo, počítám s tím. Nedělej si starosti. Přesně to mi řekl. Teď už se o to nestarám,“ pobavil Montgomery.

David Pastrňák řídil výhru Bostonu v Buffalu:

Zdroj: Youtube

Pastrňák dobře věděl co říká – s Bradem Marchandem a Pavlem Zachou si rozumí. Přesto musel trochu změnit svůj styl. „Pasta víc drží puk. Pochopil, že bude chvíli trvat, než si vytvoří takovou kreativitu, která přirozeně vzniká, když hrajete s Krejčím nebo Bergeronem, protože to jsou inteligentní hokejisté.“