Nevíte, co s pukem? Dejte ho Davidu Pastrňákovi, ten zařídí zbytek. Tímto heslem se (nejenom) v letošní sezoně řídí hokejisté Bostonu Bruins. A zcela logicky. Český útočník totiž pokračuje ve skvělých výkonech.

Pastrňák nejprve na konci druhé třetiny po asistencích Krejčího a McAvoye poslal Boston proti Ottawě do vedení, to šestadvacetiletý šikula pojistil v 53. minutě, kdy bekhendovým blafákem obelstil gólmana Kevina Mandoleseho.

Sehrané duo v dresu Bostonu: vlevo David Krejčí, po jeho boku David Pastrňák.
VIDEO: Ceremoniál pro Krejčího. Slavil s diváky, Pastrňák dal dva krásné góly

Pastrňák má v probíhající sezoně na svém kontě už 41. gólů a v tabulce střelců je na druhém místě. O branku více má už pouze hvězdný Connor McDavid z Edmontonu. „Dávání gólů je moje práce, jsem samozřejmě rád, že mi to tam zatím padá. Není to ale jen o mně. Mám skvělé spoluhráče, díky kterým se mi tak daří,“ říká skromně český střelec.

Chvála trenéra, touha po milníku

Populární Pasta se stal teprve pátým hráčem v historii Bostonu, který nastřílel alespoň čtyřicet branek ve dvou sezonách po sobě, rodák z Havířova navíc útočí na další milník – padesát gólů v základní části ještě ve své kariéře nenastřílel, nejvíce jich na svém kontě má osmačtyřicet. „Je jasné, že se chci stále zlepšovat. Bylo by hezké, kdybych překonal padesátigólovou hranici. V kariéře se mi to zatím nepovedlo,“ připouští Pastrňák

Hokejista Rasmus Andersson.
Kvůli nehodě málem přišel o život. Rasmus Andersson se zázračně vrátil na led

Aktuálně pátý hráč kanadského bodování táhne svými výkony Boston k výšinám. Bruins mají po šestapadesáti zápasech jednadevadesát bodů a jasné vévodí zámořské NHL. „Jeho rychlost je neuvěřitelná. Svými výkony je schopný strhnout ostatní spoluhráče. I když nemá svůj nejlepší den, stále jde o velmi dobrý výkon. David je hodně kreativní hráč, nejenom proti Ottawě byl výborný,“ pochválil českého kanonýra jako v poslední době vlastně už tradičně trenér Bostonu Jim Montgomery.

Pastrňák je žhavým kandidátem na zisk Maurice „Rocket“ Richard Trophy, kterou získá nejlepší střelec základní části. A nejen té. Pokud budou Bruins v čele s českým šutérem pokračovat ve skvělých výkonech, dají se u Pastrňáka očekávat i další individuální trofeje. Třeba Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže.