Aktuálně nejlepší český hokejista se narodil 25. května 1996 v Havířově, kde také na místním zimáku udělal své první krůčky na ledě. Davidu Pastrňákovi byly teprve tři roky, když jej maminka Marcela přivedla na stadion a v ruce držela dívčí krasobruslařské brusle se zbroušenými zoubky. David byl maličký a brusle pro hokejisty se tehdy v jeho velikosti ještě neprodávaly.

David Pastrňák
KVÍZ: Góly, trofeje, miliardy. Jak dobře znáte kariéru Davida Pastrňáka?

Šikovný „krasobruslař“ si ale nestěžoval a na ledové ploše začal okamžitě dělat obrovské pokroky. Každým dalším dnem ztrácel mezi vrstevníky konkurenci a už ve svých šesti letech (ještě před nástupem do školy) hrával soutěžní zápasy za první, druhou, a dokonce i třetí třídu.

Nebylo tak žádným překvapením, když si Pastrňák odbyl premiéru v havířovském A-týmu v pouhých patnácti letech. „Někdy jsme to já i Davidův bratr nesli dost těžce. Kromě hokeje nevnímal nic jako důležité,“ přiznala po letech maminka Marcela.

Maminka byla oporou

Značnou zásluhu na tom, že si David už jako malý kluk zamiloval brouzdání po ledové ploše, měl otec Milan, který sám hokej hrával. Největší celoživotní podporou syna se však stala právě maminka Marcela Ziembová. Ta se po rozchodu starala o Davida i jeho staršího bratra Jakuba úplně sama a v nejtěžších chvílích dokonce musela v Havířově chodit do dvou prací zároveň.

Podívejte se na nejpovedenější Pastrňákovy kousky z minulé sezony:

Zdroj: Youtube

Za svou bojovnost byla ovšem náležitě odměněna. Nicméně přestože je její syn aktuálně nejlépe placeným českým hokejistou, oddanost k práci ji ani s odstupem času rozhodně neopustila. Od Davida sice obdržela luxusní byt v Praze, ale i nadále se živí jako prodavačka. „Ona pracuje celý život a ani by ji nebavilo jenom sedět doma,“ prozradil Pastrňák v dřívějším rozhovoru.

Životní láska Rebecca

Už od roku 2018 rozdává Pastrňák úsměvy na veřejnosti po boku své milované přítelkyně Rebeccy Rohlssonové, která pochází ze švédského Stockholmu. K jejich seznámení však došlo poměrně neobvykle, když David u ní v podniku oslavoval své dvaadvacáté narozeniny. Slovo dalo slovo a od té doby spolu žijí v Bostonu. Z partnerky se navíc stala snoubenka, když byla předloni v létě požádána na dovolené ve Francii o ruku.

David Pastrňák (uprostřed) slaví se spoluhráči svůj tříbrankový úspěch proti Coloradu.
Přejmenujte hattrick, šílí fanoušci z Pastrňáka. Válcuje i Jágra

Zamilovanému páru, který zatím na termín svatby patrně nespěchá, se v červnu 2021 narodil syn Viggo, jenž však bohužel po pouhých šesti dnech od narození zemřel. O dva roky později ale Rebecca s Davidem přivedli na svět dceru Freyu Ivy, jež už pravidelně navštěvuje domácí zápasy svého tatínka.

Auto jako dárek pro samoživitelku

David Pastrňák a luxusní vozy, to je kapitola sama o sobě. První auto českého útočníka, které si pořídil jako odměnu za novou šestiletou smlouvu, bylo luxusní Porsche Panamera 2018.

S tímto prémiovým kouskem se však nakonec příliš neprojezdil, neboť mu jej naboural mladý hokejista Marc Sousa. A tak přišla další novinka. Tentokrát výkonné Lamborghini Urus se speciálním lakem v barvách Bostonu Bruins.

David Pastrňák
Ještě lepší Pasta? Říkal, ať si nedělám starosti. Teď už se nestarám, líčí kouč

Nicméně Pastrňák pohledná auta nejen kupuje, ale také daruje na dobrou věc. Tímto chrabrým gestem se blýskl na Utkání hvězd, kde byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje. Za odměnu vyfasoval zbrusu novou Hondu, kterou se ovšem rozhodl dát zdravotní sestře-samoživitelce. Sám David si prý moc dobře uvědomil, jaké to musí být, když je matka v domácnosti na všechno sama. Za svůj čin pochopitelně sklidil (nejen) v zámoří velký obdiv.

Módní guru

Za mořem baví nejen svými výstavními kousky na ledě, ale pozornost poutá i v oblasti módy. Konkrétně outfity, které jej doprovázejí při cestách na soutěžní zápasy. Obyčejný oblek či tepláková souprava? S tím na Davida Pastrňáka nechoďte. Extravagance se vším všudy. To je ústřední prvek šatníku české hvězdy. „Miluji výrazné barvy a vzory, to je moje,“ prozradila bostonská 88.

Hokejisté 9. třídy ze Zlína v utkání proti Vítkovicím, na který přišlo 2500 diváků.
Hokej, česká národní vášeň. Vychovat malého Jágra se ale rodičům prodraží

Jeho originální kousky si zamilovala celá NHL. A s nároky na kvalitu oblečení se nešetří. Stejně jako s účtem u pokladny. Pochopitelně. Pastrňák přijde, řekne svou představu a prodavačky se nadšením mohou roztrhnout.