„Jsme zklamaní, ale teď se holt budeme plně soustředit na ligu," neskrýval po vyřazení třiatřicetiletý bek Lukáš Derner.

Liberec se nemá na evropské scéně za co stydět, horší nebyl ani v urputné dvojzápasové bitvě o čtvrtfinále. „Vytváříte si šance, ale štěstí vám nepřeje. Puk se k nám neodrážel, jako by nám to skoro do branky ani nemělo spadnout. Ale bojovali jsme jako mančaft po celou dobu a byli jsme odměněni alespoň gólem v power play minutu a půl před koncem základní hrací doby, který poslal zápas do prodloužení," pokračoval Derner.

V něm se hrálo, podobně jako v kanadsko-americké NHL tři na tři. Zatímco liberecký trenér Filip Pešán o tomto modelu věděl, tak jeho vítkovický kolega Jakub Petr připravoval svůj tým na hru pět proti pěti. Ani to nepomohlo a Tybor 75 vteřin po zahájení rozhodl.

„Bylo tam mnohem více prostoru, oproti zvyku je tam o hráče míň. Vyhovuje to šikovným hokejistům," všiml si zkušený liberecký obránce. A nyní hurá na extraligu. „Díky poháru je mnohem snazší udržet se v tempu," dodal Derner.

ČTĚTE TAKÉ: Vyřazení z Ligy mistrů? Velké zklamání, hlesl liberecký kouč Pešán