Přichází tak chvíle dvaadvacetiletého českého kloentu.

Mrázek měl ještě v této sezoně působit hlavně na farmě v AHL, ale na kontě má už devět startů v NHL a další ho čekají. "Je to pro něj dobrá příležitost. Neměl by to pro nás ale být žádný problém. Je to dobrý brankář, který nám pomůže vyhrát zápasy," řekl kouč Mike Babcock.

Vítkovický odchovanec působí v Detroitu od roku 2012 a v NHL zatím odchytal 20 zápasů.

Přestože v létě věřil, že se stane pevnou součástí kádru Red Wings, vedení klubu se rozhodlo ještě spoléhat na dvojici Howard - Gustavsson. Zdravotní problémy konkurentů však Mrázkovi pomohly k většímu vytížení.

"Je to skvělý brankář. Už jsem říkal, že opravdu dobře čte hru a hraje s pukem jako obránce. Důvěřujeme mu," řekl kapitán týmu Henrik Zetterberg. "Uvidíme, jak dlouho bude mimo hru Howie (Howard). Pár zápasů ale asi chybět bude," doplnil švédský útočník. "Mrázek už odchytal pár výborných zápasů, někdy rozehrává lépe než někteří obránci," řekl Jonathan Ericsson.

Informace o výsledcích lékařských vyšetření Howarda ještě nejsou k dispozici, předpokládá se však, že bude mimo hru dva až čtyři týdny. Klub již z farmy povolal Toma McColluma, který bude Mrázkovi krýt záda.

Gustavsson je mimu hru od listopadu, kdy si vykloubil rameno. Sice už trénuje, do hry by měl být ale připraven za týden nebo dva.

"Když jsem o Vánocích chytal tři zápasy v řadě, cítil jsem se skvěle. Vždy, když můžete odehrát několik zápasů za sebou, tak vám to zvedne sebevědomí," uvedl Mrázek, jenž se zatím může pochlubit i velmi dobrými statistikami.

Nejlepší brankář juniorského mistrovství světa z roku 2012, který se ve stejném roce představil i na seniorském šampionátu a má ve sbírce bronzovou medaili, v sezoně pětkrát pomohl týmu k výhře. Úspěšnost má 91,6 procenta a v průměru inkasoval 2,29 gólu na utkání. Další start by měl přidat v úterním zápase na ledě Buffala.