Mrázkovi končí roční smlouva na 737,5 tisíce dolarů a na nové dohodě se pracuje. "Volal mi (agent) Robert Spálenka, měli schůzku a už se něco rýsuje. Uvidíme, jak to dopadne," řekl Mrázek novinářům v Karlových Varech při vyhlášení ankety Zlatá hokejka, v které skončil na čtvrtém místě.

Detroit v pátek udělal důležitý krok, když se zbavil zátěže 7,5 milionu dolarů v platovém stropu na nadcházející sezonu ze smlouvy Pavla Dacjuka, který se rozhodl vrátit do Ruska. Generální manažer Ken Holland jeho kontrakt vyměnil do Arizony a může se pustit do dostavby kádru. A také do otázky dalšího působení bývalé gólmanské jedničky Jimmyho Howarda.

"Bude to dvouletý, nebo čtyřletý kontrakt. Uvidíme," řekl Mrázek o vývoji jednání o své budoucnosti u Red Wings. "První problém, kterým byla Pavlova smlouva, Detroit vyřešil. Teď je na řadě Howie (Howard). Nemyslím si, že ho vymění. Uvidíme, jestli ho vykoupí (ze smlouvy), nebo zůstaneme spolu."

V Detroitu jedničkou

Howard má z původního šestiletého kontraktu ještě před sebou tři roky s průměrným příjmem 5,292 milionu dolarů, který je při důvěře v Mrázka pro Detroit velkou zátěží. "Není to moje rozhodování. Detroit se ho snaží dát jinam. V dnešní době s platovým stropem a množstvím gólmanů na trhu uvidíme, jak se to vyvine. Samozřejmě bych byl rád, kdybych tam měl někoho, s kterým vím, že bych si rozuměl víc a doplňovali jsme se lépe," uvedl Mrázek.

Holland v minulý dnech oficiálně prohlásil, že jako s prvním gólmanem počítá se čtyřiadvacetiletým odchovancem Vítkovic. "Jsem rád, že to Kenny pronesl. Ale sezona je dlouhá a nevíte, co se stane. Když ty výkony budu potvrzovat, tak si to udržím. Budu muset makat na tom, abych jedničkou zůstal," prohlásil Mrázek.

Těší se na Světový pohár

V uplynulé sezoně odchytal v základní části 54 zápasů s průměrem 2,33 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 92,1 procenta a čtyřikrát udržel čisté konto. Ve třech duelech play off měl průměr 1,36 gólu na utkání, úspěšnost 94,5 procenta a vychytal jednu nulu.

"Vždycky to může být lepší. Ale byla to první sezona, v které jsem odehrál přes padesát zápasů. Z toho pohledu můžu být spokojený," řekl Mrázek. "Celkově můžeme být s první částí sezony spokojení, udělalo se play off. Ale pak přišlo zklamání. Už pár let končíme v prvním kole. To se musí napravit. Uvidíme, jestli budou nějaké změny."

V září Mrázka čeká na reprezentační úrovni první akce, na které by měl hrát významnou roli. Dosud byl jen na mistrovství světa v roce 2012 ve Švédsku a Finsku, kde byl jako trojka a získal bronz. "Bude to výjimečný turnaj, na který se těšíme. Budou tam nejlepší hráči na světě, první zápas s Kanadou, druhý s Amerikou. Pro každého to bude zážitek a čest tam být," dodal Mrázek.