"Andrej je mladý a dobře rostlý hráč, který může být přínosem pro náš útok. V každé sezoně mezi profesionály se zlepšoval a minulý rok v Grand Rapids udělal velký pokrok," uvedl generální manažer Caroliny Ron Francis na adresu nové posily, jež ihned vyrazila za týmem Hurricanes, který dnes pokračuje v sérii venkovních zápasů na ledě Los Angeles.

"O Andreje projevila zájem Carolina, Phoenix a taky Columbus. Jelikož Carolina měla loni nejhorší bilanci, tak patří jí," uvedl na twitteru hráčův agent Michal Sivek.

Nestrašil si po tříletém působení na farmách v Grand Rapids a v Toledu v ECHL letos v přípravném kempu Detroitu vybojoval první šanci v NHL. Za Red Wings sehrál 13 zápasů a připsal si dvě asistence. V posledních třech duelech ale chyběl v sestavě Red Wings a nyní musel uvolnit místo na soupisce uzdravenému Stephenu Weissovi.

"Potřebuje hrát v AHL a možná se do týmu zase vrátí. Nevím, jak by se mohl hráč rozvíjet bez času na ledě a vysedáváním na tribuně," řekl trenér Mike Babcock po odeslání Nestrašila na farmu deníku Detroit Free Press.

Nestrašil doufal, že bude moct pokračovat v Detroitu. "Samozřejmě tady všichni vědí, že tohle je organizace, za kterou bych rád hrál. Když si mě ale někdo vybere, budu muset hrát za jiný klub, to je hokejový život," prohlásil předtím, než po něm sáhla Carolina. Přesvědčil se prý, že na NHL má, a bude to chtít znovu dokázat. "Je to pro mě velká motivace. Kdekoliv budu, chci dál makat, protože vím, že NHL můžu hrát," řekl slávistický odchovanec, jehož Detroit draftoval v roce 2009 ve třetím kole jako 75. hráče v pořadí.

Na premiéru v této sezoně NHL se může v dresu Detroitu těšit brankář Petr Mrázek, který nastoupí v dnešním utkání proti Winnipegu. Dosud po povolání z farmy kryl záda Jimmymu Howardovi.