Dlouhá pouť skončila. Titul patří Slavii

Praha - A verdikt zní… Slavia. To je mužstvo, kterému patří primát, titul, nablýskaný pohár, oslavy a litry šampaňského.

16.4.2008

Vítězný tým.Foto: GetPhoto/Robin Drahoňovský

Slavia – Karlovy Vary 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Muž zápasu: Svoboda (Slavia).

V sedmém finálovém utkání porazila Karlovy Vary 4:2. Vybojovala poslední zápas sezony. V sérii vyhrála 4:3. Archivář si odfajfkoval poslední prázdnou kolonku sezony 2007/08.

Mistrem jsou sešívaní.

Po dvou titulech Sparty přebral vládu další pražský klub. Jen se vyměnila adresa. Vysočany za Holešovice.

Domácí vstoupili do zápasu, tak jak slibovali. Razantně. Hosté zakřiknutě. A slávisté slavili úspěch. Jakub Klepiš – 7. minuta, Jaroslav Bednář – 9. minuta, Roman Červenka – 38. minuta. Tato trojice určila skóre po dvou třetinách. Stav, na který hosté už nedokázali odpovědět.

Karlovarští dali branky až za stavu 4:0. Korigovali výsledek do nesoustředěné obrany dvě minuty před koncem a v posledních vteřinách.

Hráči Vladimíra Růžičky tak podruhé v historii získali vysněný pohár. První dřímali v rukou před pěti lety – 17. dubna. Letos o den dříve – 16. dubna. Osm hráčů z roku 2003 si zopakovalo sladké a zasloužené vítězství. Ale všichni si prošli martyriem play off. Zranění, únava a bolest, se násobily geometrickou řadou. Odměna ale čekala jen pro jednoho. Takový je sport. Krásný i krutý. Takové jsou i hokejové bitvy.

I přes druhé místo nemusí Karlovy Vary smutnit. Hráči Zdeňka Venery se stali největším a nejpříjemnějším překvapením skončeného ročníku, i přesto, že v nejdůležitějším a nejnáročnějším duelu odešli poraženi. Pro mnohé jsou ale oni vítězi. Takže jsou nakonec dva.

Branky: 7. Klepiš, 9. Bednář (Tomica), 38. Červenka (Klepiš), 58. Vašíček (Sup) – 58. Polák (Němec), 60. Hanzlík. Rozhodčí: Hradil, Husička – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 17 123. Konečný stav série 4:3.

Slavia:
Svoboda – Žižka, Kadlec, Vašíček, Novák, Drtina, Sloboda, Kolařík – Sup, Červenka, Tomica – Beránek, Klepiš, Bednář – Růžička, Vondrka, Hruška – Rataj, Micka, Čermák – Skelnář. Trenér: Růžička.

K. Vary: Mensator – Dobroň, Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Brňák, Grof, Prošek – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Hluchý, Kraft, Skladaný – Melenovský, Kristek, Polák – Pech, Zucker, Procházka. Trenér: Venera.

Frontman americké skupiny kopl fotografku do obličeje. Teď se omlouvá

Lídr kalifornské rockové skupiny Queens of the Stone Age Josh Homme se omluvil za to, že při sobotním koncertu své kapely kopl do obličeje fotografku Chelseu Laurenovou. Prý se to stalo nešťastnou náhodou v zápalu vystoupení. Podle fotografky jednal ale zjevně úmyslně.

Břehy Vltavy na severu Prahy by mohl jednou spojit i „horizontální výtah“

/ANKETA/ Město počítá v horizontu několika let s náhradou Trojské lávky dvojicí nových lávek. Jediným mostem pro auta v oblasti bude nejspíš ten v rámci Pražského okruhu. Do hry se může dostat i „futuristické“ řešení“.

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 9. až 10. prosince 2017.