Pětadvacetiletý Dočekal ve 24. minutě středečního Euro Hockey Challenge v Ústí nad Labem proti Německu načal cestu za vítězstvím 7:2. Projel obranou na levý kruh a překonal gólmana Mathiase Niederbergera. "Při mé brance měl hlavní práci Pepa Hrabal, který mě vyslal krásnou žabkou, pustil jsme si to za beka, střílel jsme na druhou stranu a naštěstí to tam propadlo," řekl Dočekal.

V euforii v prvním momentu nechal na ledě puk, který mu měl vydařený první start v národním týmu připomínat. "Ale mám ho. Kluci mi řekli, ať se vrátím, tak jsem si ho vzal. Nechám si ho zarámovat a postavím ho někam doma na viditelné místo. Mám takhle i první extraligový," navázal odchovanec Třebíče, který prvoligové Horácké Slavii při působení v Kometě vypomáhá, a bylo tomu tak i v tomto ročníku.

Dosáhl na metu, o které dříve moc nesnil. "Jsem rád za každou šanci o level výš, dál jsem ještě nesnil. Ty sny jsou samozřejmě dostat se co nejdál a jsem za to strašně rád," těší Dočekala, že se mu podařilo do národního týmu dostat.

Premiéru mu usnadnil i fakt, že nastoupil v lajně se spoluhráči z Komety Janem Hruškou a Káňou. "Jsem rád, že je mám vedle sebe. Jsme na sebe tak nějak zvyklí. Docela jsme si to dávali a dali jsme i gól, takže nám to zatím šlape dobře," pochvaloval si Dočekal.

První deset minut se hledali

První zápas po téměř měsíční pauze od vyřazení v předkole play-off s Chomutovem nebyl prý v úvodu jednoduchý. "My jsme se s klukama v Brně udržovali a chodili jsme na led, když jsme se dozvěděli o nominaci. Teď jsme měli dva týdny kemp v Popovicích, ale bylo znát, že zápas je něco jiného než tréninky," uvedl.

"Prvních deset minut bylo hodně kostrbatých, všem to skákalo. Pak jsme se postupně rozehráli, přidávali jsme nějaké góly a navýšili jsme na velký rozdíl," dodal Dočekal.

Káňa dostal rady od Čajánka

Nechybělo moc a ve 26. minutě se gólově ukázal hned na startu v reprezentaci i Káňa, synovec trojnásobného mistra Petra Čajánka. Čtyřiadvacetiletý zlínský odchovanec je také rád, že pro něj sezona ještě pokračuje. "Bavili jsme se o tom, že jsme takhle brzy ještě neskončili. Jsme rádi, že aspoň takhle si to můžeme prodloužit, něco potrénovat, zažít a je to určitě dobrá zkušenost. Člověk chce samozřejmě bojovat, ale je jasné, že mistrovství světa je sci-fi," řekl Káňa.

Po nominaci se dočkal gratulace od Čajánka a účastník tří olympijských her a šesti světový šampionátu jej vybavil i radami. "Říkal mi, ať se tam chovám slušně a nedělám tam bordel," smál se Káňa, který už byl nominován loni v létě na přípravný kemp mladých nadějí v Jihlavě.

První akci nového trenéra Vladimíra Vůjtka ale neabsolvoval, protože tehdejší kouč Komety Alois Hadamczik nechtěl své hráče uvolnit z letní přípravy. Káňa spolu s Tomášem Vondráčkem tak na soustředění nemohli. "Byla to určitá šance, jak s trenéry aspoň pracovat. Věděl bych do čeho jdu, ale neříkám, že to bylo nějak zásadní. Jsem rád, že jsem tady teď a už to neřeším," dodal Káňa.