Případ policisté prověřují jako trestný čin výtržnictví, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Mince způsobila hokejistovi zranění, které si vyžádalo ošetření.

"V průběhu několika hodin od zveřejnění pátrací relace se podezřelý muž poznal v médiích a přišel se sám přihlásit na policejní služebnu ve středních Čechách. Následně bude k celé události vyslechnut," doplnil Rybanský.

S policií úzce spolupracoval i pražský klub. "Není to permanentkář, takže se nedá zjistit jeho jméno," řekl tiskový mluvčí Sparty Marek Táborský.

Třetí finálový zápas play off mezi Spartou a Třincem skončil vítězstvím Ocelářů 3:2 a závěr byl vypjatý. Po vyloučení domácího útočníka Vladimíra Sobotky za faul na Martina Marinčina v 58. minutě začali diváci házet nejprve na led a poté po střídačce hostů předměty. Obránce Slezanů Douderu zasáhla do rtu mince. U třineckého "kotle" se navíc strhla bitka mezi fanoušky. Chování části diváků Sparta odsoudila.

Stav finálové série hrané na čtyři výhry je po sobotním vítězství Sparty 5:2 nerozhodný 2:2, znovu se bude hrát v úterý v Třinci.