Na nečestnou hru soupeřek a špatné posuzování zákroků si český realizační tým stěžoval hned po zápase. Aby také ne, dvě hráčky elitní formace si po nevybíravých zákrocích Rusek nezahrají v pátečním boji o páté místo.

„Rozhodčí to neumí pískat. Rusky hrají tvrdě, ale i dost nefér. Neustále používají hokejku, ruce i klasické stromy (v ženském hokeji nepovolené, pozn. red.)," kroutil po čtvrtfinále hlavou trenér domácí reprezentace Jan Fidrmuc.

Kapitánka v nemocnici

Kapitánka Klára Hymlárová skončila po útoku do oblasti hlavy a krku v nemocnici, otřesená a otlučená Natálie Mlýnková zase těsně před koncem utkání po několika pěstních úderech soupeřky skoro zkolabovala v útrobách přerovské MEO Arény. Obě hráčky budou do několika dní v pořádku, do posledního mače mistrovství však nezasáhnou.

„Hymlárová jela večer do nemocnice. Udělali jí kompletní vyšetření včetně neurologického, rentgenu lebky a podobně. Mlýnkovou jsme do nemocnice nevezli, protože ta už tam byla předevčírem a prošla i CT vyšetřením. Tím, jak byla nyní napadená, se její stav výrazně zhoršil, ale zvládli jsme to sami tady," uvedl lékař národního týmu Radim Jünger pro server hokej.cz.

Také čtěte: Hromadná bitka hokejistek! Bouřící hala vypískala Rusky i rozhodčí

Nízký trest pro Rusky

Ruskám to neprošlo beztrestně. S postihem ale česká výprava rozhodně spokojena není. Bratiščevová a Pirogová sice dostaly stop na jeden zápas, to je ale vzhledem k situaci málo. Semifinále sborné se Spojenými státy by totiž mělo být papírově jasnou záležitostí. Pro Rusky bude mnohem zásadnější až další duel. Ten o bronzovou medaili.

„Disciplinární komise nám oznámila, že dává stopku na jeden zápas oběma ruským hráčkám. Nám to přišlo málo, proto jsme řekli, že s tímto stanoviskem nesouhlasíme a požádali o stop na dvě utkání," potvrdil manažer reprezentace Lubomír Johan.

Hodně toho bylo řečeno také o nepřesvědčivém výkonu rozhodčích, kterým se zápas hlavně v závěru vymkl kontrole. „Vyjádřili jsme nespokojenost s výkony rozhodčích a bylo požádáno o vetování těchto rozhodčích, aby nás nepískali v dalším zápase," prozradil Johan.

Náplastí by pro Češky mohla být výhra v pátečním souboji o páté místo nad Finskem. Jedná se navíc o malé déjà vu. Právě proti Finkám tehdy do posledního místa zaplněná MEO Aréna před pěti lety fandila na stejném šampionátu červenobílé družině v utkání o 5. – 6. místo. Tenkrát neúspěšně. Případná odplata je na programu od 20 hodin.