„Děkuju klubu a fanouškům za neskutečný zážitek na celý život. Jsem rád, že jsem tady měl svou rodinu. Byli jsme naměkko," přiznal po zápase trenér Zlína Martin Hamrlík, který na červený koberec rozprostřený na ledě u střídaček napochodoval za doprovodu oblíbené skladby Fuel od skupiny Mettalica společně se svými dvěma syny Matyášem, Lukášem a bratrem Romanem.

Hamrlík cestou odhodil péřovou bundu na střídačku a ve slušivém stylovém saku a riflích vkročil na led. „Naschvál jsem si vzal sako, abych ho shodil a oblékl si péřovku. To jsou naše montérky," vykládal Hamrlík, jemuž prý po ceremoniálu nedělalo potíž dostat se do trenérské provozní zápasové teploty. „Docela rychle jsem se do toho dostal."

Také čtěte: Roman Hamrlík: Brácha mezi legendami? Dojemné, měl jsem husí kůži

Vedení zlínského klubu ocenilo Martina Hamrlíka, jehož dres s číslem 41 byl slavnostně vyvěšen pod strop Zimního stadionu Luďka Čajky. Slavnostní akci si nenechal ujít ani jeho bratr Roman i oba synové Martina.Zdroj: DENÍK/Martin Břenek

Už před jeho nástupem běžel na kostce nad ledem jeho medailonek s průřezem úspěšné kariéry, který sledovali i postávající hráči obou týmů na modrých čarách.

Bylo půl šesté a sedm minut, když za tónů písně Breath od skupiny Breaking Benjamin šla nahoru plachta s podobiznou v nadživotní velikosti „Larryho" v dresu PSG a číslem 41, ve kterém končil svou kariéru v sedmém finále proti Plzni 2013.

Na závěr fanoušci vytáhli transparent LEGENDA LARRY za doprovodu vlajících žlutomodrých vlajek. Poté Hamrlíka pozdravili oba kapitáni týmů Ondřej Veselý a hradecký Jaroslav Bednář. „Velice rád blahopřeju Martinovi k tomu, čeho se mu dnes dostalo. Chtěl bych mu poblahopřát," doplnil trenér Hradce Králové Václav Sýkora. „Upřímně děkuju," řekl Hamrlík, který od primátora města Zlína Miroslava Adámka převzal dárek od klubu v podobě hodinek.

Čtěte také: Martin Hamrlík: Vyvěšení dresu? Je to pocta. Snad kluci nezmrznou