„My jsme si znovu ověřili, že dokážeme hrát i s takhle kvalitním soupeřem. Mohli jsme ale v prodloužení urvat druhý bod, takže jsme zklamaní," řekl po těsné prohře odchovanec Slavie, který tak v pátek nastoupil proti velkému rivalovi.

„Ale já myslím, že to má každý tým proti Spartě, protože to je takový specifický mančaft," pousmál se zkušený forvard Dlouhý.

Po vaší akci padl jediný olomoucký gól. Podařilo se využít jednoho z mála zaváhání Sparty během celého zápasu?
Dá se to tak říct. Puk se vezl kolem mantinelu, Mára Laš šel střídat, já jsem si sebral puk, udělal jsem krok do středu hřiště a jenom jsem vystřelil. Tam už se to se štěstím odrazilo k Peteru Zuzinovi a on to dával do prázdné.

Ve druhé třetině jste měli šance na obrat. Jak jste nakonec spokojení s bodem?
Nejsme spokojení, protože dneska jsme si věřili, že bychom aspoň v prodloužení mohli urvat ten druhý bod, takže jsme zklamaní. Ale musíme to hodit za hlavu a jít v neděli do dalšího zápasu.

Souboj se Spartou byl z obou stran hodně kvalitní a snesl přísná měřítka. Souhlasíte?
Sparta je kvalitní soupeř a dneska to potvrdila. My jsme si znovu ověřili, že dokážeme hrát i s takhle kvalitním soupeřem. Takže já si myslím, že hokej byl atraktivní, lidem se líbil a jenom škoda, že nepadlo ještě víc gólů. A pro nás je pak samozřejmě škoda, že to neskončilo naší výhrou.

Pro vás, slávistického odchovance, jsou zápasy proti Spartě stále prestižní záležitostí?
Já už se tak na to nedívám… Jsem z Prahy a začínal jsem na Slavii, ale já si myslím, že to má každý tým proti Spartě, protože to je takový specifický mančaft (usmívá se).

I podle atmosféry zápasu bylo jasně patrné, že i pro olomoucké diváky je zápas proti Spartě speciální.
Tak je to hlavně tím, že jsme na Moravě. Praha, to je magnet, ale Sparta, to je samozřejmě ještě víc než Slavie.

Hodně se mluvilo o návratu nejlepšího střelce Erika Hrni do Třince. Vy jste ale bez něj ve dvou zápasech získali čtyři body. Jak jste se s odchodem kanonýra dokázali vypořádat?
Nic jiného nám nezbylo, tady jsou další kvalitní hráči, kteří se budou snažit. Ale je to těžké, Erik Hrňa měl nějaké přednosti a další hráči mají zase jiné přednosti, takže my musíme pořád pokračovat v týmovém výkonu tak, jak hrajeme, a musíme jeho ztrátu nahradit.