Jak probíhá vaše příprava v SD ARÉNĚ v Chomutově?
Máme dvoufázové tréninky na ledě, k tomu ještě posilovnu, takže je to docela těžké. Ale je to přípravný kemp, takže se s tím dalo počítat.

Změnila se vaše pozice v Avangardu, vloni jste byl v týmu nováček …
Asi se změnila. Loňská sezóna se mi vydařila. Počítám s tím, že teď budou ode mě ještě větší očekávání. Když jsem loni šel do Omsku, bylo to takové „uvidíme, vyzkoušíme". Pro mě je jenom dobře, že se mi loňská sezona povedla.

Říká se, že vždy je těžší navázat a potvrdit výkony. Cítíte to taky tak?
Říká se to. Pracuji ale pořád stejně, vždy je to o práci. Když člověk maká, ten úspěch přijde. Věřím, že když člověk opravdu „pořádně dělá" a i když se někdy nedaří, pak se to obrátí. Ale je pravda, že se říká, že druhá sezona bývá nejtěžší, taková potvrzovací.

Loňskou sezonu jste končil jako jednička, ale teď začíná nový boj o tento post. Ostatní vám určitě nedají nic zadarmo …
Samozřejmě. Kdyby se eventuálně nedařilo, budou se kluci „drásat" na toto místo. Boj o „jednu bránu", která je volná, je vždy a všude.

Jak to je u vás? Byl jste jako nováček více nervozní a teď jste už v pohodě?
Asi jo. Když jsem tam byl první rok, tak jsem sám byl v nějakém očekávání. Teď už poznám lidi v klubu i město, takže z tohoto pohledu to už mám jednodušší.

Mluvilo se taky o zájmu z NHL. Nakolik to bylo reálné?
Dostali se ke mně informace o eventuálním zájmu z NHL. Ale byl jsem pod smlouvou a podmínky byly nastavené tak, že jsem se rozhodl pokračovat ve smlouvě. Nebylo co řešit.

Myslíte podmínky ohledně vykoupení ze smlouvy?
Ano, jsem pod smlouvou, takže tam je možný maximálně výkup. Rozhodli jsme se s manažerem, že je lepší zůstat pod smlouvou, dokončit ji a pak se uvidí, co bude dál.

Ale určitě to potěší nebo ne?
Potěší to. Je to další impulz do hokejového života a do toho, aby se člověk snažil neustále zlepšovat.