Těm nepříliš přesvědčivá výhra ještě více zhořkla po závěrečném ceremoniálu, když vznikla nepřehledná situace při pouštění národní hymny vítězi, která vyústila pískotem diváků.

„Byl to pro nás dost důležitý zápas. Po celé utkání jsme hráli na kotouči a byli aktivnější. Itálie měla dvě šance a z obou skórovala. Bylo to pro nás strašně těžké, ale nakonec se nám podařilo v poslední minutě vyrovnat a v prodloužení urvat bod navíc," řeklv rozhovoru pro Deník 24letý slovenský obránce Adam Jánošík, opora extraligových Bílých Tygrů Liberec.

Slovensko zvítězilo nad Itálií
Blamáž, ostuda: Slovensku popletli hymnu, fanoušci řádili

Začátek zápasu byl z vaší strany velmi vydařený. Měli jste velkou převahu a v sedmé minutě padl první gól. Co se potom stalo?
Chtěli jsme začít aktivně. Řekli jsme si, že se chceme tlačit do brány, což se nám od začátku dařilo. Myslím si, že jsme během celého zápasu hráli docela dobře.

Pro vás přišel taktéž velmi vydařený start zápasu, hned jste asistoval u gólu.
Nekoukám na své osobní statistiky, chtěl jsem vyhrát za tři body. Nakonec máme alespoň dva. Jsem ale samozřejmě rád, že gól padl, určitě pomohl k celkovému výsledku, jdeme dál.

Roman Červenka z České republiky přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráčů (zleva) Jana Rutty, Tomáše Plekance a Romana Horáka.
Důležitá výhra. Češi smetli Bělorusko

Jak moc se vám po gólu v prodloužení ulevilo? Nastavený čas může být velmi ošemetný.
Samozřejmě, že jakmile padl gól, tak se nám dost ulevilo. V prodloužení 3 na 3 jsou šance na obou stranách a jsem strašně rád, že se nám podařilo skórovat.

Ukázal zápas proti Itálii nějaké nedostatky?
Každý má nedostatky, vůbec si nemyslím, že jsme hráli špatně, právě naopak. Musíme pokračovat v naší hře, akorát nemůžeme dostávat vlastní góly.

Co se stalo na konci zápasu při závěrečném ceremoniálu?
Pustili naši hymnu a diváci začali pískat, to je asi vše, co vám k tomu mohu říct.

Jak moc bude nedělní zápas s Lotyšskem důležitý?
Pro nás je začátek mistrovství velmi důležitý. Nyní jsme dohráli první utkání a zítra si rozebereme Lotyše. Každopádně tři úvodní zápasy jsou pro nás vážně velmi důležité.

Kryštof Rossmann