Pardubický útočník Libor Pivko poslal v 59. minutě utkání svůj tým do vedení. Hokejisté pražské Sparty ale 34 vteřin před sirénou vyrovnali.

Přesto to na vítězství nestačilo. Sparta v dohrávce 28. kola extraligy podlehla doma Pardubicím 2:3 po samostatných nájezdech. „Myslel jsem, že to byl rozhodující úder,“ říkal sparťanský gólman Petr Přikryl o druhé brance hostí.

Už jste tedy nevěřil ve vyrovnání?

Ale jo, věří se až do konce. Ale tohle se stává málokdy.

Co teď ve vás převažuje? Spokojenost, nebo zklamání? Vyrovnali jste, ale nakonec prohráli na nájezdy…

Určitě zklamání. Měli jsme dostatek šancí na to, abychom vyrovnali, zvlášť ve druhé třetině. Bohužel jsem dostal hloupý gól na 2:1, se štěstím jsme vyrovnali. Chtěl jsem to zlomit alespoň na ty nájezdy.

Jak jste vnímal maraton nájezdů?

Normálně. Moc to nevnímám, oni jezdí rychle za sebou. Brankář prostě musí ukázat, co umí.

Věděl jste, co pardubičtí útočníci umějí nebo neumějí?

Věděl jsem, co udělá Špirko, hlavně při tom druhém gólu. Bohužel trefil puk hodně dobře, a to mě hrozně mrzí, protože jsem mu tam nechával pastičku. Trefil to těsně nad rameno a i tohle nás stálo body.

Ovšem Pardubice mohly rozhodnout už předtím, v prodloužení.

Tam jsem si opravdu zachytal a kluky jsem podržel. Je škoda, že jsme neudělali ty nájezdy.