„Vyšel nám vstup do zápasu,“ říkal kapitán národního týmu Milan Gulaš. Svěřenci trenéra Miloše Říhy vedli v polovině první třetiny 2:0. Nejprve Gulaš v přesilovce našel před brankou Zaťoviče, který zametl puk do branky. „Máme nacvičené signály a tento byl jedním z nich. Byl jsem připravený na zpracování prudké přihrávky,“ popsal Martin Zaťovič.

Druhý gól obstaral třetí český útok. Střelu Tomáška tečoval Sekáč k pravé tyči finského gólmana. „S Jirkou Sekáčem a Romanem Horákem jsme si sedli,“ pochvaloval si spolupráci David Tomášek. Finsko snížilo z první vážné šance po přečíslení dva na jednoho.

V sobotu od 13.00 hodin se čeští hokejisté střetnou v Moskvě s domácím Ruskem a turnaj Channel One Cup zakončí v neděli ve 12.00 hodin proti Švédsku.

Před přestávkou Češi zvýšili na 3:1. Moravčík vystřelil od modré a kotouč nasměroval Sedlák do finské sítě. Branku musel potvrdit videorozhodčí, protože český útočník tečoval puk ve vzduchu.

Prodloužení ukončil Sedlák

Zatímco první třetina nabídla ofenzivní akce, góly či nátlakový hokej ze strany domácích, v prostředním dějství naopak Finové Čechy přestříleli. Naštěstí ani jednou nepřekonali brankáře Romana Willa, v jednom případě ho zachránila tyč. „První třetina byla hokej nahoru dolů. Ve druhé části tempo opadlo a hra se uklidnila. Finové si v defenzivě dávali větší pozor,“ měl jasno Tomášek.

Ve třetí třetině Finové zužitkovali tlak v kontaktní gól a při power play 48 vteřin před vypršením 60. minuty vyrovnali.  Prodloužení trvalo pouhých 23 vteřin. Sedlák se z levé strany natlačil přes dva bránící hráče a střelou mezi betony Laurikainena trefil druhý bonusový bod – 4:3.

Na tři ze čtyř českých gólů přihrávali hráči s vazbou na plzeňskou Škodu – Milan Gulaš, Michal Moravčík a Jakub Jeřábek.

ČR - Finsko 4:3 v prodl. (3:1, 0:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Gulaš), 10. Sekáč (Tomášek), 18. Sedlák (Moravčík), 61. Sedlák - 13. Björninen (Karjalainen), 52. Lammikko, 60. Savinainen (Kemiläinen). Rozhodčí: Sjöqvist, Öhlund (oba Švéd.) - Ondráček, Špůr (oba ČR). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 6988.

ČR: Will - Šustr, Jeřábek, Moravčík, Krejčík, Mozík, Klok, Pyrochta, Hrbas - Gulaš, Filippi, Zaťovič - Jaškin, Sedlák, Nestrašil - Tomášek, Horák, Sekáč - Lenc, Rousek, Beránek. Trenéři: Miloš Říha st., Miloš Říha ml., Robert Reichel a Karel Mlejnek.

Finsko: Laurikainen - Pokka, Koivisto, Kemiläinen, Melart, Eronen, Friman, Seppälä, Reunanen - Puljujärvi, Lammikko, Savinainen - Palmu, Siikonen, Julius Nättinen - Suomi, Paajanen, Puustinen - Sallinen, Björninen, Karjalainen. Trenéři: Jukka Jalonen, Mikko Manner a Antti Pennanen.