Trenér Miloš Říha udělal po vítězném zápase se Švédskem v sestavě několik změn. Do branky se poprvé postavil liberecký gólman Roman Will, v útoku debutoval Radek Koblížek. Do utkání byl připraven také Rudolf Červený, který nahradil zraněného Filippiho.

Ve vyrovnaném úvodu zápasu mohli jít jako první do vedení Suomi, ovšem Sallinenovu šanci skvělým zákrokem zneškodnil Will. Na novice v kleci národního týmu si později nepřišel ani Pesonen. Až poté se ke slovu přihlásili i Češi, Sekáč ani Horák se však také neprosadili a úvodní třetina tak skončila bez branek.

Český tým se stále více osměloval a v polovině utkání se dočkal úvodní branky. V přečíslení zakombinovali Holík se Sekáčem, puk si ale do vlastní branky nakonec srazil bek Pokka. Gól byl připsán prvně jmenovanému forvardovi Komety. O čtyři minuty později šly ruce českých hráčů opět nahoru. Bratrskou kombinaci s Tomášem zakončil Hynek Zohorna.

Dobře hrající mančaft přidal v poslední třetině ještě jednu branku, ve 46. minutě tečoval Kundrátkovu ránu aktivní Sekáč. Finové však nehodili ručník do ringu a brzy se vrátili do utkání, v závěru přesilové hry snížil Pokka. Severské akcie ještě zvýšil svým vyloučením do konce utkání Jan Kovář, další trefa však již nepřišla a Češi zapsali druhou výhru na turnaji. V neděli proti Rusům si tak zahrají o celkový primát na Beijer Hockey Games.