Spolupráce českých a brazilských hokejistů vznikla na popud generálního konzula České republiky v São Paulu pana Miloše Sklenky.

Po kladné reakci Českého hokeje i Dukly Jihlava byla potom stvrzena i písemně. „Memorandum počítá s tím, že trenéři a vybraní hráči navštíví Duklu Jihlava, kde absolvují stáž a rozvojový kemp,“ uvedl jednatel HC Dukla Bedřich Ščerban na klubovém webu.

Kanadský supertalent Connor Bedard si střihl premiéru v NHL proti legendárnímu Sydneymu Crosbymu
O Pastrňákovi, favoritech na pohár i Bedardovi: Příběh sezony v NHL, míní expert

Ten se již byl v Brazílii podívat. „Předal jsem jim řadu metodických materiálů a podkladů na rozvoj hokejových dovedností a absolvoval řadu seminářů na téma výchova hráče, práce s mládeží, powerskating, systém výchovy v Čechách,“ prozradil Ščerban.

Jen jedna umělá ledová plocha

V Brazílii zatím mají jenom jednu, nedávno otevřenou umělou ledovou plochu. Ta navíc nemá správné hokejové rozměry. Také proto se již první skupina hráčů připravuje v Benátkách. „Tento kemp byl ale ještě domluven před podpisem naší dohody,“ vysvětlil na dotaz Deníku Bedřich Ščerban.

Součástí kempu v Benátkách ale bude i středeční návštěva Brazilců v sídle Dukly v Jihlavě. Šéf Ice Brasil Salvador Neto Ferreira se při té příležitosti představí i na tiskové konferenci. „V Brazílii je trochu jiná struktura organizace sportů,“ popisuje Ščerban. „Hlavní organizací je Svaz ledních sportů, v jehož rámci působí jednotlivá oddělení. Hokeje, curlingu a podobně. Pan Ferreira je právě šéfem hokejového oddělení.“

Zprava Jakub Vrána ze St. Louis a Peter Diliberatore z Arizony
NHL na jižní polokouli: Blázniví Aussies, vyprodaná tenisová aréna a Češi v akci

Celá brazilská výprava na závěr první návštěvy Vysočiny ve středu večer navštíví prvoligové utkání Dukla Jihlava – Zlín. „Asi se nedá očekávat, že v dohledné době nastoupí brazilský hokejista v dresu Dukly. Ale věřím, že my roli hokejových misionářů splnit umíme,” doplnil Ščerban.