V první třetině byl Jágr vyloučen a za půl minuty zvýšil Michajlov na 2:0 pro hosty. Nepodařený začátek Omsku a vlastní nedisciplinovanost ale jeho hlavní hvězda napravila v poslední třetině. V tu chvíli domácí prohrávali 1:3.

Jaromír Jágr dvěma údery rozjásal domácí příznivce a stav srovnal. Remízovou trefu s pořadovým číslem dvacet pět si schoval až na čas 56:57.

Omsk následně přežil i klíčové oslabení v úplném závěru a vydřel jistotu bodu. Druhý si ale nakonec odvezli hosté z Novokuzněcka, neboť ve druhé minutě prodloužení překonal brankáře Adama Svobodu slovenský veterán Richard Kapuš.

Číslo šedesát osm, které se zanedlouho představí českým hokejovým fandům v reprezentačním dresu, se tak prozatím v KHL zastavilo na 51 kanadských bodech. Omsk zůstává v Charlamovově divizi i nadále druhý za Lokomotivem Jaroslavl.

Obránce Klouček se zazářil třemi body

I další pondělní zápas rozhodl slovenský hráč. Také v duelu Barysu Astana s Chabarovskem se muselo nastavovat, tam však rozuzlení přinesly až samostatné nájezdy. V nich měli pevnější nervy domácí a díky přesnému zakončení Josefa Stümpela zvítězili.

Zápas měl ale i jiného hrdinu. Poprvé v sezoně zaznamenal tříbodový večer český bek Tomáš Klouček. Ten se gólem a dvěma přihrávkami podílel na prvních třech zásazích domácího týmu. Celkově si v letošní sezoně připsal již sedmnáct bodů.

Výsledky

Omsk – Novokuzněck 3:4 PP (za domácí Jágr 2+0), Barys Astana – Chabarovsk 5:4 SN (za domácí Kouček 1+2), Togliatti – Čeljabinsk 4:1, Čerepovec - MVD Balašicha 4:1, Petrohrad - Atlant Mytišči 1:2, Jaroslavl - Nižnij Novgorod 2:4, Voskresensk – Novosibirsk 4:3 PP.