V klíčovém zápase s Ruskem, který rozhodoval o všem, se hráč extraligových Vítkovic postaral o důležitý úvodní gól a následně i o branku na 3:1, která byla pro vývoj duelu možná zlomová. Za svůj výkon byl vyhlášen hvězdou utkání.

ČTĚTE TAKÉ: Skvělý vstup do nového roku. Češi porazili Rusko a jsou ve čtvrtfinále

"Byl to zřejmě můj nejlepší zápas kariéry. David Pastrňák mě dvakrát parádně našel, následně se mi povedlo skórovat. I když musím říct, že s trochou štěstí," komentoval své trefy Zdráhal.

Pastrňák mu připravil obě šance jako na stříbrném podnose. "Děkuji mu pořád. Často se mě snaží svými nahrávkami hledat. Zatím nám to klape suprově, za což jsem moc rád," uvedl hrdina důležitého zápasu.

Výhrou se čeští mladíci vyhnuli hrozící účasti v bojích o udržení a do play off postoupili dokonce ze druhé příčky, kam poskočili ze dna tabulky.

Oporou gólman Svoboda

V těžké pozici byl před utkáním brankář Miroslav Svoboda, který zasáhl poprvé do turnaje a osvědčil se. Tým podržel zejména ve druhé části, kdy chytil Ivanu Barbašjovovi trestné střílení. "Zvládl to parádně. Mnohokrát nás v utkání podržel a je to také hodně jeho zásluha, že jsme střetnutí proti Rusům vyhráli," chválil gólmana Zdráhal.

Celý tým svým výkonem nechal zapomenout na bídná vystoupení v předchozích zápasech. "Od začátku jsme makali na sto procent. Dokázali jsme to, co jsme chtěli," prohlásil Zdráhal.

Jiná než tříbodová výhra by českou dvacítku poslala do boje o záchranu proti Německu. "Zvítězili jsme hlavně díky tomu, že jsme konečně hráli týmově. Také jsme našim kritikům ukázali, že hokej hrát umíme," řekl Zdráhal.

Ve čtvrtfinále tým narazí na Slováky a podcenění prý určitě nehrozí. "Myslím, že není na místě. To, že je zde každý soupeř silný, jsme si vyzkoušeli už proti Dánům. Musíme odvést stoprocentní výkon, ať stojíme proti komukoliv," uvedl Zdráhal.