"Věřili jsme, že první změna na postu hlavního trenéra ve spojení s posílením týmu přinese efekt v podobě zlepšení sportovních výkonů a výsledků. To se bohužel nepodařilo a aktuální situace si žádá okamžité řešení. Dosavadním trenérům děkuji za odvedenou práci,“ oznámil předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický.

Hokejista Tomáš Plekanec s dresem, ve kterém bude nastupovat za Kometu.
Složení útoků Komety: Erat a Plekanec spolu v lajně? Jedině s "novým Nečasem"

V této extraligové sezoně, která se blíží do své poloviny, se jedná již o změnu číslo 2. Ročník začal jako hlavní trenér Miloš Holaň, kterého po třinácti zápasech vystřídal Břetislav Kopřiva.

Tentokrát se mění kompletní trenérský tým. Do Pardubic se vrací Ladislav Lubina, který zde působil řadu sezon jako útočník a později i asistent trenéra. „Vracím se do klubu, ke kterému mám silný vztah. Chci pomoci Dynamu otočit nepříznivý vývoj probíhajícího ročníku,“ uvedl po svém jmenování nový hlavní trenér Pardubic.

Lubina: Jednali jsme deset dní

Jedenapadesátiletý kouč byl po boku Pavla Hynka u zisku posledního mistrovského titulu v roce 2012. V české nejvyšší soutěži dále vedl pražskou Slavii nebo brněnskou Kometu, působil i na Slovensku a v Kazachstánu. Naposledy vedl druholigový HC Rodos Dvůr Králové.

Tomáš Plekanec dohraje sezonu v mateřském Kladně, dohodl se na tom s majitelem klubu Jaromírem Jágrem. Pomůže také Kometě Brno
Plekanec potěšil fanoušky hokejového Kladna: V sobotu nastoupím

„Rozhovory probíhaly zhruba deset dní. V posledních dnech jsem zintenzivnil své sledování Dynama. Ve sportu to nefunguje tak, že se nyní vše obrátí a budeme pouze vyhrávat. Naše působení chceme postavit na tvrdé práci, na disciplíně tréninkové, herní a v neposlední řadě i v osobním životě. Tady budeme klást velký důraz,“ prohlásil Lubina.

V úterý dopoledne již povede se svými asistenty trénink, v pátek ho čeká první zápas. „Na práci se těším, mám z ní respekt, naše situace je vážná. Slibuji všem příznivcům pardubického hokeje, že osobně udělám vše pro to, abychom vývoj sezony zvrátili,“ dodal kouč. 

Hokejová extraliga: HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín.
Krize v Pardubicích? Fanoušci se bouří kvůli hokeji i životosprávě hráčů