Výměna jeden za jednoho - to je vždy velký risk. Generální manažer Edmontonu Peter Chiarelli se pro vyztužení obranných řad rozhodl vzdát i takového hráče, jakým je Taylor Hall. Jordan Eberle se zprávu o tom, že jej Edmonton vyměnil do New Jersey za obránce Adama Larssona, dozvěděl na svatbě.

„Byl jsem zrovna v Mexiku, moje sestra se vdávala. Po ceremoniálu jsem se podíval na telefon a měl jsem tam snad 90 zpráv," řekl. „Jednu chvíli jsem si myslel, že vyměnili mě. Nevěděl jsem, co na to říct, je to prostě jeden velký byznys. Hrozně mě to vzalo, protože jsem toho s Taylorem v Edmontonu hodně odehrál. Přišli jsme spolu, bydleli jsme spolu a jsme velcí kamarádi."

„Na druhou stranu jsme aspoň získali kvalitního obránce, což jsme potřebovali. Pomůže nám to v náročně západní konferenci," dodal.

Eberle byl draftován v prvním kole v roce 2008, o dva roky později si z prvního místa Oilers vybrali právě Halla. Společně spolu odehráli šest sezón.

„Ihned poté, co jsem se to dozvěděl, jsem s Taylorem mluvil. Myslím si, že jeho absence bude v ofenzívě hrozně znát," uvedl Eberle. „Nedokázali jsme zatím vybojovat play off, a náš cíl byl proto jasný. Byl jedním z těch, kteří byli odhodlaní tomu tady dát správný směr a všechno změnit, proto ho to muselo hrozně vzít."

Eberle loví Pokémony

Edmonton navíc hledá nového kapitána. Hall byl dle zahraničních médií horkým kandidátem, který teď ovšem vypadl. Hned na druhém místě je devatenáctiletý talent Connor McDavid, který zatím v NHL odehrál pouze 45 zápasů.

„Letos bylo k vidění hodně týmů bez kapitána," nechal se slyšet Eberle. „Já osobně věřím v naše lídry. S Connorem hraji a musím uznat, že je to výjimečný hokejista a budoucnost tohoto sportu. Na tom, zda bude mít na dresu našité céčko, vůbec nesejde. Důležité je, aby váš tým byl odhodlaný jako celek. A to my v Edmontonu jsme."

Eberle aktuálně trénuje v hokejové škole v Calgary a neušlo mu, že děti po tréninku loví díky populární aplikaci na mobilech Pokémony.

„Chcete vědět pravdu? Taky lovím, ze všech z týmu nejvíce," směje se. „Když jsem byl malý, Pokémoni byli naprostá senzace. Ujížděl jsem na nich. To víte, potom to třeba na golfu láká vytáhnout telefon a podívat se, jestli nějaký není někde poblíž schovaný."

ROBERT NOVOTNÝ