Eliáš dvěma góly načal čtvrtou stovku v NHL

Newark – Patrik Eliáš vstřelil svůj 300. gól, bodově se dařilo také Martinu Havlátovi. Trefili se i Krejčí, Vrbata a Lang.

13.12.2009

Gólman Philadelphie Brian Boucher se po puku vrhá marně, Patrik Eliáš (vlevo) mu právě vstřelil gól. Pro útočníka New Jersey to byla 301. trefa v NHL. Foto: REUTERS/Shan­non Stapleton

Gólman New Jersey Martin Brodeur sice v sobotu rekordní 104. nulu nevychytal, jeden milník v zápase proti Philadelphii přesto padl.

Na vítězství domácích Devils 4:1 se totiž dvěma góly podílel Patrik Eliáš. Jeho první trefa byla zároveň jeho třístou brankou v NHL. Hranici 300 gólů překonal jako druhý hráč v historii klubu.

„Je to samozřejmě pěkný malý úspěch. A dosáhnout toho v tomhle klubu to dělá ještě cennějším,“ řekl po utkání Eliáš, který v dresu Devils působí už třináctou sezonu.

V zápase Minnesoty na ledě Vancouveru potvrdil stoupající formu Martin Havlát. Útočník, jehož hvězda letos zatím moc nezáří, dal jeden gól a na další dva přihrál, vítězství však svému týmu nezařídil. Canucks vyhráli 4:3.

„Nezačali jsme podle svých představ, ale udrželi jsme se ve hře,“ komentoval porážku Havlát. „Po první třetině jsme se dost zlepšili, ale v závěru nám došly síly. Hráli jsme sice i včera večer, to ale není omluva,“ dodala bývalá hvězda Chicaga.

Phoenix doma porazil San Jose 2:1 a o oba góly Coyotes se postarali čeští hokejisté. V rozmezí dvou minut se ve druhé třetině trefili Radim Vrbata a Robert Lang, brankář Ilja Bryzgalov si připsal 37 zákroků.

Boston prohrál na ledě newyorských Islanders 2:3 po prodloužení a nepomohly mu ani dva body Davida Krejčího. Na jeho pátý gól v sezoně mu přihrál Vladimír Sobotka. Rozhodující zásah obstaral v 24. sekundě prodloužení dánský centr Frans Nielsen.

V sobotu se v zámoří nedařilo českým gólmanům. Florida prohrála po prodloužení v Pittsburghu a Tomáš Vokoun třikrát inkasoval. Dvojnásobný počet puků tahal ze sítě washingtonský Michal Neuvirth, který nastoupil na ledě Toronta ke svému sedmému zápasu v NHL.

Toronto - Washington 6:3 (0:2, 3:1, 3:0)
Branky:
22. a 46. Stajan, 26. Kessel (Kaberle), 37. Hagman, 50. Stempniak, 60. Ponikarovskij - 6. a 29. Bäckström, 2. Ovečkin (Fleischmann). Střely: 36:37. Brankář Michal Neuvirth odchytal celé utkání, inkasoval šest gólů ze 36 střel a úspěšnost zásahů měl 83,33 procenta.

Ottawa - Carolina 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky:
8., 57. a 60. Kovaljov (na druhou Kuba), 31. Spezza - 21. a 38. Ray Whitney. Střely: 39:25.

New Jersey - Philadelphia 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky:
3. a 13. Bergfors, 16. a 40. Eliáš - 36. Giroux. Střely: 28:23.

New York Islanders - Boston 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky:
4. Schremp, 35. Moulson, 61. Nielsen - 15. Ryder (Krejčí), 30. Krejčí (Sobotka). Střely: 19:32.

New York Rangers - Buffalo 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky:
11. Callahan (Kotalík), 13. Gáborík (Prospal) - 15. a 30. Kaleta, 7. D. Roy. Střely: 38:32.

Atlanta - Montreal 4:3 pp (0:1, 3:2, 0:0 - 1:0)
Branky:
32. Schubert (Kubina), 34. C. Armstrong, 38. Antropov, 62. Kovalčuk - 27. a 36. A. Kosticyn (na druhou Plekanec), 4. Metropolit (Špaček). Střely: 35:19.

Columbus - Anaheim 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky:
40. Umberger - 17. Sexton, 40. Ryan, 54. Perry. Střely: 36:25.

Pittsburgh - Florida 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky:
14. Dupuis, 30. Fedotěnko, 61. Malkin - 11. Reinprecht (Olesz, Dvořák), 45. Weiss. Střely: 40:31. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval tři góly ze 40 střel a úspěšnost zásahů měl 92,5 procenta.

Nashville - Detroit 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky:
35. R. Jones, 45. Legwand - 22. a 61. Bertuzzi, 32. Miller. Střely: 35:29.

Phoenix - San Jose 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky:
24. Vrbata (Z. Michálek), 26. Lang - 55. Heatley. Střely: 35:38.

Vancouver - Minnesota 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
Branky:
2. D. Sedin, 7. Raymond, 17. Burrows, 47. Kesler - 14. Hnidy (Havlát), 20. Zanon (Havlát), 59. Havlát. Střely: 29:41.

Los Angeles - Dallas 3:2 po SN (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky:
25. Frolov, 40. Kopitar, rozh. nájezd Handzuš - 2. J. Neal, 28. Modano. Střely: 27:27.

Bartoš jako Steve Jobs? Piráti „uloupili“ voliče a slavili

Jak by to vypadalo v pirátské domácnosti, pokud by se do sněmovny dostal nejen předseda Ivan Bartoš, ale i manželka Lydie coby desítka pražské kandidátky? „Mazali bychom si na střídačku svačiny,“ žertoval.

SLEDUJEME ON-LINE

Sečteno. ANO vítězem voleb. Do sněmovny pronikli i Piráti a STAN. Druhá je ODS

/VIDEO, FOTOGALERIE, ANKETA/ Ve Sněmovně bude nejvíc stran v historii - devět. Poslance získali ANO 2011, ODS, SPD Tomia Okamury, Piráti, KSČM, ČSSD, lidovci, Starostové a TOP 09. Novináři Deníku byli ve všech volebních štábech, vyjma SPD, kam jim nebyla udělena akreditace.

Jednání za hnutí ANO povedou Babiš, Faltýnek i Brabec

Povolební vyjednávání povedou za ANO předseda hnutí Andrej Babiš, místopředsedové Jaroslav Faltýnek, Petr Vokřál a Richard Brabec a člen předsednictva Radek Vondráček. Po jednání předsednictva to novinářům řekl Babiš. Dodal, že první schůzky se uskuteční v neděli a v pondělí. Již dříve Babiš prohlásil, že ANO je připravené jednat se všemi stranami, které se dostaly do Sněmovny. O tom, s kým by chtěl uzavřít koalici, se jednoznačně nevyjádřil.

Lídři stran se vyslovili pro poměrné dělení funkcí ve Sněmovně

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek doufá, že v nové Sněmovně bude zachováno poměrné zastoupení stran ve vedení komory. Podle šéfa lidovců Pavla Bělobrádka by však bylo kontraproduktivní, kdyby bylo více než pět místopředsedů. Místopředseda vítězného hnutí ANO Jaroslav Faltýnek s konsenzuálním rozdělením funkcí souhlasí, avšak připustil, že dohoda bude kvůli vysokému počtu zastoupených subjektů složitá. Politici to řekli v povolební debatě České televize.