Jedno je jisté. Další reprezentační výjezd už Erat ani Němec neabsolvují. Oba ukončili kariéru v národním týmu. „Tohle byl můj poslední zápas za reprezentaci,“ řekl kapitán Erat ihned po vyřazení z turnaje v Koreji. Následoval jej i parťák. „Člověk už ten čas nezastaví, chci být víc s rodinou a soustředit se na Kometu. Nároďák patří už mladším,“ přidal se třiatřicetiletý bek.

Na brněnský klub upře Němec svůj zájem bleskově. Už nyní ho se spoluhráči čeká start závěrečného trojboje v základní části extraligy. V jejím padesátém kole přivítají Brňané vedoucí tým tabulky Plzeň. „S Martinem jsme přiletěli už v neděli, ale až teď přichází pravá krize. Proto jsem se chtěl jít na led zpotit a dostat se do toho. Na devadesát devět procent nastoupím,“ hlásil zkušený obránce po úterním tréninku.

Na zápas šalinou Kometa ExpresUž se prohání brněnskými ulicemi, teď sveze ve speciální jízdě fanoušky. Brněnský klub pokřtí tramvaj Kometa Expres na náměstí Svobody před utkáním s Plzní. Slavnostně modrobílou šalinu vyprovodí legendy Komety na trasu linky osm vedoucí k DRFG Areně. Vstupenku na duel a jízdenku do tramvaje získali fanoušci v soutěži vyhlášené Kometou.
Harmonogram akce:
16.10 – příjezd tramvaje na náměstí Svobody
16.30 – křest tramvaje Kometa Expres
16.40 – odjezd k DRFG Areně
18.00 – začátek utkání Kometa Brno – Škoda Plzeň


Stoprocentně není jistý jen start šestatřicetiletého Erata. „Martinovi nedorazila výstroj. Dal jsem mu úplně volnou ruku, ať se rozhodne, jak se cítí. Olympiáda byla pro kluky náročná nejen na ledě, ale i psychicky. Jinak je mančaft kompletní,“ řekl kouč Komety Libor Zábranský.

Olympionici se vrátili do kabiny, v níž je pohodová atmosféra a odhodlání do zbytku sezony. „Cítím z kluků obrovskou energii a chuť. Doufám, že jim půjdou nohy a potvrdíme to v zápasech,“ přál si Zábranský.

Také nabral energii. V pauze se vydal na stáž do Kanady. Olympijské zápasy kvůli časovému posunu nestihl všechny. „Byl jsem dvanáct dní na stáži juniorek a NHL. Po návratu jsem viděl vše. Z pohledu diváka těžko můžu hodnotit. Neznám taktiku, nebyl jsem ani v hledišti. Ale výsledek prostě mluví za všechno. Alfa omega jsou výsledky, ty tam nebyly. Přál jsem úspěch nejen Martinovi a Ondrovi, ale i jako hrdý Čech a hokejista,“ sdělil.

V době jeho výjezdu Brňané plnili náročný kondiční plán, který si zpestřili jasnou výhrou 7:1 nad účastníkem KHL Soči.

Kometa je v tabulce pátá a schyluje se k duelu v play-off s Vítkovicemi, ovšem třetí Třinec má náskok před Brňany jen čtyři body. „Nechci se pouštět do nějakých klišé, ale samozřejmě chceme skončit co nejvýš. Spíš bude důležitější příprava na soupeře než to, jestli začneme doma, nebo venku. Play-off je úplně jiná soutěž,“ dodal majitel Komety.

A Plzeň? Pokud vyhraje duel v základní hrací době, zajistí si v Brně Prezidentský pohár pro vítěze základní části.