"Ono se teď v emocích špatně mluví, nechci říci něco, co by mě zpětně mrzelo. Počkám, až to opadne. Ale každopádně je to něco… Potupa, zklamání. To nejhorší, co v hokeji může být," řekl Bednář a těžko hledal slova. "Zažívám něco, co vůbec nebere rozum. Myslím, že mi to teprve dojde. Momentálně je tam hrozné zklamání, ale časem se to v člověku rozleží. A bude to ještě horší. Teď cítím obrovskou bezmoc."

Slávisté po výhře Olomouce v Českých Budějovicích 4:1 v zápase, který se dohrál o několik minut dříve, věděli před začátkem prodloužení, že v případě prohry sestoupí. "Já hlavně ani nepočítal s tím, kolik potřebujeme. Přijel jsem pro tři body a to jsme nesplnili. Nějaká spekulace, že budeme mít dva body a pak to necháme na týmech před námi, to já nemám rád. Chtěl jsem urvat tři body, což se nepovedlo," litoval Bednář.

Slavia v součtu s dnešním duelem přišla v baráži o body celkem v pěti zápasech a Bednář měl o klíčových ztrátách jasno. "Rozhodly ty dva zápasy doma, které jsme nezvládli. S Motorem a Chomutovem," vyjmenoval duely s Českými Budějovicemi a Piráty, v kterých tým nezvládl závěr. "Bohužel, potvrdila se celá sezona, kdy jsme nedokázali udělat nějakou šňůru povedených utkání."

Nemá chuť pokračovat

Slavii loni opustil úspěšný kouč Vladimír Růžička, který koučoval tým od roku 2000 a dosáhl s ním na dvě zlata, tři stříbra a dva bronzy. Zamířil k národnímu týmu a stal se i poradcem právě v Chomutově. Ve Slavii se na lavičce v sezoně vystřídali postupně Ladislav Lubina, krátce na záskok Petr Novák, dále Dušan Gregor a nakonec tým převzal jejich asistent Josef Beránek.

Zlomit sezonu se Pražanům nepodařilo. V baráži sice v úvodu vedli, ale nakonec se propadli na třetí místo. "Tohle bylo vyústění celé sezony, její průběh byl hroznej. Nedokázali jsme se zvednout ze dna tabulky a pak v play out i baráži se to jen potvrdilo. Zkrátka - celá sezona stála za h… A proto teď nemám chuť pokračovat. Asi díky tomu, že jsem tak starej. Na konci kariéry. Je to hrozné," řekl Bednář.

Cítí odpovědnost

Po loňském odchodu beka Petra Kadlece do Plzně převzal kapitánské céčko a hodně si bral, jak s týmem dopadl. "Je to tím horší. Jsem kovanej slávista a nikdy bych si nepomyslel, že s tímhle týmem spadnu. Zvlášť na konci kariéry. Měl bych být lídr, ale neudrželi jsme extraligu. Nedotáhl jsem mužstvo. Takže na mě padá největší odpovědnost. Tohle se opravdu hrozně špatně popisuje. Nechtěl bych říct žádnej nesmysl, který by mě potom třeba mrzel," prohlásil osmatřicetiletý vicemistr světa z roku 2006.

O své budoucnosti nechtěl bezprostředně po utkání mluvit. "Určitě si odpočinu, ještě máme jeden zápas, který bude o ničem. A pak budu přemýšlet co dál. Nevím, nevím. Teď se mi momentálně hlavou honí takové věci, že se nechci unáhlit," dodal Bednář.