Předchozí
1 z 6
Další

Tomáš Kundrátek (Třinec -> Brno)

Tomáš Kundrátek si v úterý poprvé zatrénoval se svým novým týmem.Tomáš Kundrátek si minulé úterý poprvé zatrénoval se svým novým týmem.Zdroj: HC Kometa Brno/Vít Golda

Ostřílený zadák z Přerova loni prožil životní sezonu, když s třineckými Oceláři dokráčel ke zlatému hattricku v extralize a vše poté ještě vyšperkoval bronzovou medailí ze světového šampionátu. Autor tří desítek startů v NHL se ve dvaatřiceti letech rozhodl pro další změnu, tentokrát se ze severu Moravy přesouvá směrem na jih, kde si jeho služby vymodlil boss Libor Zábranský. Pod Špilberkem letos vzniká nevídaně nabitý kádr, v němž by měl Kundrátek sehrát jednu z klíčových rolí. Úkol je jasný: vytáhnout brněnskou Kometu zpět na výsluní.

Petera Muellera by podle trenéra Martina Pešouta měli v Kometě nahradit Radek Koblížek (na snímku vlevo) a Jakub Flek (uprostřed)
Silná Kometa? Obrana budí i bez Kempného respekt, otazník se vznáší nad útokem

Jakub Flek (Karlovy Vary -> Brno)

Hokejisté Komety se v úterý sešli k prvnímu tréninku na ledě před novou sezonu, nechyběla ani letní posila Jakub Flek.Hokejisté Komety se minulé úterý sešli k prvnímu tréninku na ledě před novou sezonu, nechyběla ani letní posila Jakub Flek.Zdroj: Kometa Brno/Vít Golda

Zřejmě druhá nejžhavější posila Komety v rámci domácí extraligy. Karlovarský kanonýr Jakub Flek se o pozornost přihlásil už na loňském mistrovství světa, na skvělé výkony v reprezentačním dresu však navázal i letos a nebyl daleko podpisu ve švýcarské nejvyšší soutěži. Nakonec však události nabraly úplně jiný směr a devětadvacetiletý rychlík už trénuje v jihomoravské metropoli. V Energii plnil roli klíčového útočníka, v Brně se jeho úkoly po rozpadu elitní formace příliš nezmění.

Hokejisté Komety se v úterý sešli k prvnímu tréninku na ledě před novou sezonu, nechyběla ani letní posila Jakub Flek.
Angažmá v zahraničí? Válka všechno zhatila, mrzí Fleka. V Brně se těší na víno

Peter Mueller (Brno -> Vítkovice)

Peter MuellerPeter MuellerZdroj: ČTK/Uhlíř Patrik

Do Brna přicházel po dvou zlatých ročnících Komety, s kanonýrem disponujícím bohatými zkušenostmi ze zámořské NHL se pohádka o zlatém hattricku na jihu Moravy začala rýsovat dosti reálně. Mueller se okamžitě stal miláčkem domácích tribun, ale také strašákem celé soutěže. S Kometou sice na vysněný titul nedosáhl, i přesto se stal každoročním aspirantem na ty nejcennější individuální trofeje. Po čtyřech letech v modrobílém dresu se rozhodl pro změnu, lukrativní americké zboží odkoupily malinko překvapivě Vítkovice.

Peter Mueller odehrál v dresu Komety takřka dvě stě extraligových zápasů.
Muellerův odchod? Vítkovický risk, Brno ho obětuje pro budoucnost, říká Pospíšil

David Musil (Třinec -> Pardubice)

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas: HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav, 3. dubna 2022 v Třinci. David Musil z Třince.Reprezentační obránce David Musil opouští kabinu Třince a míří za novým angažmá do Pardubic.Zdroj: Deník/Vladimír Pryček

Se „svým“ Třincem letos zkompletoval zlatý hattrick, na reprezentační scéně mu ovšem do smíchu příliš nebylo. Na poslední chvíli se dostal do závěrečné nominace pro olympijský turnaj, na ledě si nakonec ani neškrtl. Podobný scénář se pak opakoval i na světovém šampionátu, ten pro změnu opustil jako náhradník ještě před samotným startem. Navzdory tomu platí David Musil za jednoho z nejlepších domácích zadáků, v Třinci bude jeho absence víc než čitelná. Naopak úsměvy na rozdávání nyní mají v Pardubicích, kde nositel slavného jména podepsal na tři roky.

O podpisy nových hráčů byl velký zájem. Zleva roztáčí propisky Roman Will, Tomášové Hyka se Dvořákem, Peter Čerešňák, David Musil a Lukáš Radil.
Pardubické Dynamo odhalilo posily. Nejvíce emocí vyvolal návrat Radila

Peter Čerešňák (Plzeň -> Pardubice)

Slovenský hokejista Peter Čerešňák, bek plzeňské extraligové Škodovky, přivezl na čtvrteční trénink ukázat bronzovou medaili z Olympijských her v Pekingu.Slovenský hokejista Peter Čerešňák, dnes už bývalý bek plzeňské extraligové Škodovky.Zdroj: Deník/Zdeněk VAIZ

Jako draftovaný mladík se pokoušel o debut v NHL na farmě NY Rangers, po dvou letech se však vrátil domů a kariéru zasvětil české extralize. Po angažmá ve Vítkovicích zamířil na západ Čech do Plzně, kde postupně vyrostl v neuvěřitelně komplexního obránce. Zejména loňský ročník si navždy zapíše do paměti. Se Slovenskem slavil historický olympijský bronz, na konci sezony byl navíc oceněn jako nejlepší obránce domácí extraligy. A na to výborně slyšeli v městě perníků, kam nyní Čerešňák přichází jako obránce s pořadovým číslem 1.

Loučení největší klubové legendy San Jose Patricka Marleaua.
Děkujeme, legendy! Zámořská NHL se letos rozloučila s řadou ikonických osobností

Michal Bulíř (Plzeň -> Liberec)

Michal Bulíř hlásí návrat do Liberce.Michal Bulíř hlásí návrat do Liberce.Zdroj: Jiří Princ

Když před rokem odcházel do Plzně, bylo mi neustále předhazováno, že je to právě on, kdo musí na západě Čech nahradit bývalou hvězdu Milana Gulaše. To je pozice, která dokáže s leckým pořádně zamávat. Ovšem Michal Bulíř si s tlakem na svou osobu nedělal žádné starosti. Důkazem toho je druhé místo v tabulce extraligových střelců a třetí pozice mezi nejproduktivnějšími hráči. Po životní sezoně se třicetiletý kanonýr vrací zpět pod Ještěd, kde by měl po boku Michaela Frolíka vytvořit nejúdernější severočeský tandem.

Útočník Michael Frolík.
Přestupová bomba. Liberec získal vítěze Stanley Cupu Michaela Frolíka