Pětatřicetiletý forvard se měl po pondělních interních pohovorech s vedením HC Vítkovice Ridera vyjádřit jasně. Jak? Že v klubu již pokračovat nechce. „Peter Mueller se několikrát vyjádřil v tom smyslu, že není spokojený se svým působením u nás ve Vítkovicích, není spokojený ani s životem v Ostravě v posledním období a zmínil, že chce z týmu odejít. V návaznosti na to jsme se domluvili na ukončení vzájemné spolupráce,“ řekl pro oficiální klubový web Roman Šimíček, sportovní ředitel HC Vítkovice Ridera.

Tomáš Kaberle se stal 40. členem Síně slávy kladenského hokeje.
Tomáš Kaberle doplnil v síni slávy tátu a bratra. Je to velká pocta, usmíval se

„Nám všem v kabině Peter Mueller oznámil, že ve Vítkovicích už pokračovat nechce a že chce být vytrejdovaný někam jinam. Šokovalo nás to, ale pokud to takto cítí, je to jeho volba. My jsme teď v takové situaci, že musíme mít v kabině hráče, kteří chtějí bojovat za Vítkovice a chtějí společně táhnout za jeden provaz a na ledě nechat maximum, abychom se konečně zvedli. Pokud tady někdo nechce být a nechce týmově pracovat, tak tady prostě nemá místo,“ sdělil za kabinu vítkovický kapitán Dominik Lakatoš.

Peter Mueller přestoupil do Vítkovic z Komety Brno v létě 2022. V minulé sezoně patřil k nejproduktivnějším hráčům a také k nejlepším střelcům, vítězným gólem v šestém utkání rozhodl o postupu Vítkovic do semifinále play-off. V této právě probíhající sezoně stihl odehrát 17 zápasů, ve kterých si připsal 13 bodů za 6 gólů a 7 asistencí „Je jednoznačné, že i s ohledem na současnou nepříznivou situaci musíme mít v týmu jen hráče, kteří za Vítkovice chtějí hrát a bojovat. Pokud toho někdo není schopen, nemá v kabině co dělat,“ dodal rázně Roman Šimíček.

Petr Čech v hokejové brance
Debut mezi elitou: Čech nervózní nebyl, důležité zápasy zvládá

„Snažíme se najít cestu z krize. Můžu ubezpečit všechny naše fanoušky i partnery, že nikomu v klubu není lhostejné, v jaké situaci se nyní náš A-tým nachází že si všichni jsme vědomi toho, že je potřeba se z krize co nejrychleji dostat, udělat pro to vše. Jiná cesta není,“ uzavřel sportovní ředitel HCV Roman Šimíček, který je zároveň asistentem trenéra a mužstvo připravuje na čtvrteční předehrávku 31. kola na ledě Pardubic. Vítkovicím se v letošním ročníku nejvyšší soutěže vůbec nedaří, aktuálně se dělí s Mladou Boleslaví o poslední místo v tabulce.