Předchozí
1 z 5
Další

Adam Najman (Bílí Tygři Liberec)

Adam Najman střílí postupový gól v prodloužení pátého zápasu proti PlzniAdam Najman z LiberceZdroj: ČTK/Petrášek Radek

Bez pochyby nejpříjemnější domácí překvapení v rámci letošní sezony Tipsport Extraligy. Dvaadvacetiletý talent ve službách Liberce prožil na severu Čech průlomový ročník, během kterého nasbíral úctyhodných 38 kanadských bodů (9+29) a společně s Oscarem Flynnem se stal nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů v základní části.

Jihlavský rodák si svou formu přenesl rovněž do play off, blýskl se například v předkole proti Plzni, když vítěznou trefou dokonal obrat v rozhodujícím pátém utkání série.

V dresu reprezentace se letos ukázal pouze na turnaji ve Švýcarsku. Nyní však přichází šance číslo dva.

Oscar Flynn (Bílí Tygři Liberec)

Popis fotky: Oscar Flynn - Utkání 30. kola hokejové extraligy: Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno, 22. prosince 2022 v Liberci.Autor druhého gólu Oscar Flynn (vpravo) z Liberce.    Liberec - Hokejisté Liberce porazili ve 30. kole extraligy na svém ledě bOscar Flynn z LiberceZdroj: ČTK/Paprskář Pavel

Najmanův parťák, vzhledem k větší bodové aktivitě ve vyřazovacích bojích nejproduktivnější tygr v celé sezoně. Přitom ještě před začátkem extraligového ročníku by si na jeho služby nevsadil ani ten největší hazardér. Loňskou sezonou se doslova protrápil, nepovedený závěr kapitoly v Mladé Boleslavi „leštil“ na jaře ve Zlíně. Ani tam to však nebylo ono.

Jenže pak přišlo laso ze severu Čech a britsko-česká raketa rázem ožila. A z Flynna se postupně stal pod křídly trenéra Augusty naprosto klíčový forvard.

O to víc nyní zaráží, že šikovná liberecká hračička bude na kempu reprezentace scházet.

Daniel Voženílek (Oceláři Třinec)

Utkání 17. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera, 2. listopadu 2022, Třinec. (zleva) Tobias Lindberg z Vítkovic a Daniel Voženílek z Třince.Daniel Voženílek z TřinceZdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Když před sezonou zamířil do Slezska jako žhavá posila do ofenzívy úřadujících šampionů, očekávalo se od něj možná o trochu více. Přeci jen osm branek v padesáti utkáních nikoho příliš nenadchne.

enže značná část hokejových fanoušků zapomněla na to, že sedmadvacetiletý rodák z Pardubic si to nejlepší schovává až na vyřazovací boje. Vloni takhle dotáhl Motor k bronzovým medailím, v aktuálním ročníku opět vyrostl v ozbrojeného gladiátora a pro kabinu Ocelářů je nyní nepostradatelným mužem.

A pokud mu to zdraví dovolí, není důvod neotestovat jeho „flow“ také před mistrovstvím.

Luboš Horký (Kometa Brno)

Na Karjala Cupu se představí útočník hokejové Komety Luboš Horký i odchovanec Libor Zábranský mladšíLuboš Horký z Komety BrnoZdroj: Deník/Jiří Sláma

V první polovině základní části vévodil všem extraligovým střelcům, konstantní výkony si však dokázal udržet po celou dobu sezony a nakonec se jeho 34 kanadských bodů zalíbilo až ve finské nejvyšší soutěži.

Ke své výjimečné rychlosti ještě zesílil, přidal více klidu na hokejce a v útočném pásmu se stal strašákem snad pro každou defenzívu. Některé jeho akce ve spolupráci s dvorním nahrávačem Petrem Holíkem byly pohlazením na hokejové duši. Ve vyřazovacích bojích už byl na radaru soupeřů, i přesto si vystřílel nominaci na první kemp reprezentace před světovým šampionátem.

Šimon Stránský (Verva Litvínov)

Šimon Stránský.Šimon Stránský z LitvínovaZdroj: HC Verva Litvínov

Do extraligy se vrátil po roční štaci ve finském Jukuritu a na severu Čech si od něj slibovali zejména výraznou podporu ofenzívy. Nepovedený rozjezd sezony se však podepsal i na jeho herní pohodě a pětadvacetiletému kanonýrovi dlouho trvalo než našel svou optimální notu.

Nicméně od začátku nového kalendářního roku už je to ze strany mladšího člena bratrského dua Stránských jedna velká paráda. Slibná koncovka Vervy v základní části jde z velké části právě za ním, 40 kanadských bodů nakonec oslovilo i trenérský sbor národního týmu.

Další žolík přípravných kempů?